Osiołek w szopce świątecznej

Bożonarodzeniowa szopka na Wittigowie

Mieszkańcy Wrocławia, którzy chcieliby zobaczyć prawdziwą szopkę bożonarodzeniową, mogą udać się na Wittigowo. Tam bowiem znajduje się szopka z prawdziwymi zwierzętami!

Szopka Bożonarodzeniowa na Wittigowie

Szopka Bożonarodzeniowa na Wittigowie znajduje się przy kościele na ul. Wittiga. W parafii pw. Marii Panny Matki Bożej Pocieszenia szopka funkcjonuje już od ćwierć wieku. W tym roku szopka z żywymi zwierzętami obchodzi bowiem swoje dwudziestopięciolecie.

Co roku wielu Wrocławian i turystów przyjeżdża na Wiggitowo, aby zobaczyć tę nietypową szopkę. To duża atrakcja szczególnie dla dzieci.

Szopka Bożonarodzeniowa na Wittigowie – jakie zwierzęta w niej zobaczymy?

Szopka Bożonarodzeniowa na Wittigowie to prawdziwe małe ZOO! W szopce mieszkają bowiem osiołek, owce i kozy. Oprócz nich w szopce przy kościele na ul. Wittiga znajdują się oczywiście figury Świętej Rodziny, a także żłobek. Całość wywołuje uśmiech na twarzy, a odwiedzenie tej żywej szopki jest dla wszystkich niemałym przeżyciem.

Każdego dnia pod szopką ustawia się wiele osób, które chcą ją zobaczyć i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Szopka znajduje się przy Klasztorze Ojców Redemptorystów i jest czynna od Wigilii do Trzech Króli (6.01.2022 roku). Adres to ul. Wittiga 10, Wrocław. W okresie świątecznym szopki bożonarodzeniowe znajdują się w wielu miejscach.