Jacek Sutryk świętuje zwycięstwo w pierwszej rundzie wyborów na prezydenta Wrocławia

Podczas wieczoru wyborczego, prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który ubiega się o reelekcję, wyraził swoje pewne przekonanie o zwycięstwie w nadchodzącej drugiej turze. Przekonywał, że te zwycięstwo będzie efektem wieloletnich starań jego i jego zespołu o estetyczną i funkcjonalną przebudowę miasta.

Sondaże przeprowadzone przez Ipsos sugerują, że przeciwnikiem Sutryka w decydującej rozgrywce wyborczej będzie Izabela Bodnar, kandydatka od Trzeciej Drogi. Pierwsza tura pokazała dość równy podział poparcia – 38,9% głosujących opowiedziało się za Sutrykiem, natomiast 31,4% za Bodnar.

Po ogłoszeniu wyników sondażowych, Sutryk podkreślał swój optymizm co do dalszych losów wyborów. Zdecydowanie stwierdził, że jego ekipa „zdobyła pierwszą turę i zdobędzie drugą”. Przytoczył mocne argumenty na swoją korzyść: pasja jego zespołu do pracy na rzecz Wrocławia, długotrwałe wysiłki zmierzające do ulepszenia miasta oraz pokora i miłość, które napędzają jego działania. Przywołał też wizję Wrocławia przyszłości – miasta jutra.

Obecny prezydent stolicy Dolnego Śląska nie zapomniał podziękować mieszkańcom Wrocławia, którzy poparli go swoim głosem i oddali głosy na listę KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy. Wyraził wdzięczność za zaufanie, jakim został obdarzony, i docenienie jego pracy dla miasta.

Z zapowiedzi Sutryka wynika również, że pragnie zmierzyć się z Izabelą Bodnar w debacie przed drugą turą wyborów.