Wrocław straci na Nowym Ładzie

Jak dużo Wrocław straci na podwyżkach opłat i Nowym Ładzie?

Wrocław straci na Nowym Ładzie. Taką informację już dawno przekazał Prezydent Wrocławia. Jacek Sutryk nie znał wszystkich strat, jakie poniesie jego miasto.

Wrocław straci na Nowym Ładzie – Jacek Sutryk przewidywał 200 milionów na minusie

Jakiś czas temu Prezydent Wrocławia informował  o dziurze budżetowej w wysokości 200 milionów złotych. Wynika ona z tego, że część podatków, które płacą mieszkańcy, trafi teraz do budżetu centralnego. Rząd obiecuje wyrównać te straty, jednak zdaniem Prezydenta Wrocławia jest to zagrywka polityczna.

Podobne problemy zgłaszają włodarze wielu polskich miast i samorządów. Budżet zmniejszy się, a regionalne władze nie za bardzo mają co z tym zrobić. Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Większe koszty miasta mogą oznaczać podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, wejściówek do miejskich instytucji i inne. Spirala wzrostu cen najwidoczniej już ruszyła.

Ile Wrocław straci na Nowym Ładzie?

Jak się okazuje, problemem jest także wzrost cen paliw, na przykład gazu.  Spora część mieszkań komunalnych jest ogrzewana właśnie w ten sposób. Dotyczy to także ogrzewania instytucji publicznych – urzędów, szkół. itp. W sumie daje to ogromny rachunek, a strata może wynieść nawet 700 milionów złotych! Dla Wrocławia może to oznaczać poważne problemy finansowe, choć miasto raczej radzi sobie dobrze z finansami.

Czy rzeczywiście Wrocław straci na Nowym Ładzie, jaka będzie finalna strata dla budżetu miasta? Tego jeszcze nie wiemy. Ciężko także stwierdzić, które inwestycje i wydatki zostałyby obcięte, aby załatać dziurę.

Nieprawidłowości w naliczaniu Polskiego Ładu dotyczą wielu osób. Przeczytaj artykuł.