Nowy blok na Nadodrzu

W centrum miasta powstaną nowe mieszkania

Mieszkańcy Wrocławia, a także innych dużych miast, przyzwyczaili się do powstawania nowych bloków na peryferiach. We Wrocławiu co jakiś czas udaje się jednak wygospodarować kawałek wolnej ziemi bliżej centrum. Tak będzie i tym razem, nowy budynek mieszkalny powstanie przy Uniwersytecie Wrocławskim.

Mieszkania przy pl. Maxa Borna – budowa jużtrwa

Przy placu Maksa Borna ruszyła już budowa nowych mieszkań. Wykonawcą prac jest dość znany developer – Vastint. Mieszkania przy pl. Maxa Borna powstaną na ziemi kupionej przez tego zagranicznego inwestora niecały rok temu. W kwietniu 2021 obecny developer przejął działkę od innego międzynarodowego podmiotu, który miał wybudować tu apartamentowiec.

Blok mieszkalny zlokalizowany jest na wrocławskim Nadodrzu. To okolica dość bliska centrum i bardzo dobrze z nim skomunikowana. Sąsiedztwo rzeki sprawi, że z pewnością nie zabraknie chętnych na zamieszkanie w takiej okolicy. Na przeciwko nowobudowanego budynku znajduje się gmach Uniwersytetu Wrocławskiego – katedra fizyki i astronomii.

Nowe mieszkania w sercu Wrocławia? To możliwe, ale nie jest tanio

Najwięcej nowych mieszkań we Wrocławiu powstaje dziś na przedmieściach. Do najpopularniejszych lokalizacji należą:

  • Stabłowice;
  • Maślice
  • Żerniki;
  • Lipa Piotrowska;
  • Jagodno;
  • Wojszyce;
  • i inne.

Popularnym miejscem budowy ogromnych osiedli są także podmiejskie miejscowości. Czasami są nieźle skomunikowane z centrum Wrocławia. Innym razem zamieszkanie tam wiąże się z poważnymi problemami komunikacyjnymi.

Jak się okazuje, nowe inwestycje powstają także w centrum miasta. Przykładem mogą być bloki mieszkalne i biurowe w okolicy Magnolii (ul. Legnicka).  Ceny za metr kwadratowy są tam jednak często o połowę wyższe, niż na przedmieściach. Osiedle składające się z kilku wysokich bloków znajduje się też przy ul. Traugutta – Angel Wings przy ul. Walońskiej to kilkaset mieszkań, położonych nad rzeką Oławą.

Wysokie ceny mieszkań oznaczają dla wielu osób problem z ich kupieniem. Czasami rozwiązaniem są niższe czynsze dla mieszkańców. Tak postąpiono na przykład w Mrągowie. Zobacz artykuł o mieszkaniach z niskimi czynszami w Mrągowie.