WRM

Jak działa Wrocławski Rower Miejski w 2022?

Wrocławski Rower Miejski jest ekologicznym i niedrogim środkiem transportu w mieście. Miejska wypożyczalnia rowerów obsługiwana przez NEXT Bike pozwala tanio lub za darmo przemieszczać się po mieście.

Skąd wypożyczyć Wrocławski Rower Miejski?.

W całym Wrocławiu znajduje się wiele stacji, skąd można wypożyczyć rower. Ich rozmieszczenie, a także dostępność rowerów sprawdzimy na aplikacji „WRM„. Wrocławski Rower Miejski pozwala też na pozostawienie roweru poza stacją rowerową. Wtedy wynajmujący ponosi niewielką opłatę – 5 złotych. Jeżeli skorzystamy z takiego roweru i oddamy go na stacji – otrzymamy bonus w wysokości 3 zł..

Aby skorzystać z WRM należy pobrać aplikację i założyć w niej konto. Następnie wystarczy przelać niewielką kwotę (20 złotych) na swoje konto. Środków nie musi ubywać, gdyż jazda rowerem może być darmowa.

Darmowe pierwsze 20 minut

Po wynajęciu roweru miejskiego, pierwsze 20 minut przejedziemy zupełnie za darmo. W samym centrum Wrocławski Rower Miejski sprawdza się więc wyśmienicie, przeważnie w 20 minut przejedziemy na drugą stronę centralnej części miasta. Jadąc dalej naliczona zostanie niewielka opłata – 2 złote za każdą rozpoczętą godzinę. Dokładne opłaty dostępne są w aplikacji i regulaminie WRM.

Rowery WRM zwykle są w niezłym stanie, a jazda na nich jest przyjemna. Mają kilka (3 lub 7) biegów i oświetlenie. Dzięki koszowi z przodu roweru możemy nimi przewieźć także niewielki bagaż.

Na wiosnę małe zmiany nastąpiły w Szczecińskim Rowerze Miejskim. Większość polskich miasta obecnie posiada podobne rozwiązania.

Jeden komentarz w temacie “Jak działa Wrocławski Rower Miejski w 2022?

Dodaj komentarz