Ładowanie autobusu elektrycznego

Kolejne autobusy elektryczne we wrocławiu

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu uzupełnia tabor autobusowy. Flota autobusów zasilanych energią elektryczną powiększa się. Autobusy elektryczne we Wrocławiu za kilka lat mogą stanowić większość taboru na wrocławskich drogach.

Autobusy elektryczne we Wrocławiu

Wrocław, jako nowoczesne miasto, inwestuje w ekologiczne środki transportu miejskiego. Tym razem powiększyła się flota autobusów elektrycznych o kolejne kilkanaście sztuk. Już teraz możemy zobaczyć je na ulicach Wrocławia.

Autobus elektryczny ma wiele zalet – jest cichy ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Koszt zakupu oczywiście jest znacznie wyższy, niż w przypadku tradycyjnych autobusów z silnikiem diesla. Może się jednak zwrócić w trakcie wieloletniej eksploatacji.

Kiedy autobusy wodorowe?

Autobusy elektryczne we Wrocławiu mogą cieszyć wiele osób. Przyszłością transportu miejskiego prawdopodobnie nie jest jednak energia elektryczna. Wymaga zastosowania ciężkich baterii, które ciężko poddawać recyklingowi.

Z tego względu najlepszym rozwiązaniem wydają się być autobusy wodorowe. Wodór można tankować jak zwykłe paliwo, a to bardzo efektywny sposób zasilania.

Już teraz ZTM Lublin wspomina o planach zakupu wodorowych autobusów. Nie jest to więc odległa przyszłość.