Jak we Wrocławiu wymienić Bitcoina na gotówkę za pomocą bitomatu?

Jeśli poszukujesz wygodnego sposobu wymiany kryptowalut na gotówkę to prawdopodobnie zainteresuje Cię możliwość skorzystania z bitomatów (bankomatów, które obsługują transakcje kryptowalutowe). Co ciekawe, w ostatnim czasie wiele bitomatów obsługujących Bitcoina pojawiło się we Wrocławiu. Jak wypłacić gotówkę z bitomatu? Proces ten szczegółowo krok po kroku opisujemy w niniejszym artykule.

Jak wypłacić gotówkę z bitomatu (instrukcja krok po kroku)?

Bitomaty to urządzenia, które wyglądają niemal tak samo jak zwykłe bankomaty. Jednak nieco różnią się sposobem działania – żeby wypłacić z nich gotówkę nie jest potrzebne konto bankowe. Jak zatem wypłacić gotówkę z bitomatu?

Wypłatę najlepiej rozpocząć w domu, aczkolwiek można cały proces wykonać także z poziomu smartfona będąc przy bitomacie.Przechodząc do rzeczy – najpierw trzeba wejść na stronę atm.egera.com. Następnie należy wypełnić pole „Twoje imię i nazwisko” oraz „Numer telefonu”. W kolejnej rubryce należy wpisać kwotę do wypłaty (w PLN). Jeśli dane się zgadzają to pozostaje zaznaczenie akceptacji regulaminu oraz polityki prywatności i kliknięcie przycisku „Potwierdź numer telefonu”. Następnie na telefon przychodzi kod SMS. Po poprawnym wpisaniu kodu SMS przechodzimy do strony, na której widzimy unikatowy adres Bitcoin na który należy przesłać środki (adres jest przedstawiony w postaci ciągu znaków oraz kodu QR). Po wysłaniu środków na podany adres otrzymujemy SMSa z kodem do wypłaty. Zazwyczaj zaksięgowanie wpłaty trwa do 15 minut, dlatego należy zarezerwować sobie co najmniej kwadrans na wykonanie tego zadania.

Gdyjuż mamy kod do wypłaty, to pozostaje podejść do bankomatu i kliknąć na ekranie bitomatu „TRANSAKCJE BEZ KARTY”. Następnie wybieramy „SkyCash” i „Wypłata gotówki”. Bitomat poprosi nas o wprowadzenie kwoty transakcji, kodu wypłaty i PINu. Zarówno PIN jak i kod wypłaty otrzymujemy za pomocą SMSa. To wszystko…pozostaje odebrać gotówkę.

We Wrocławiu pojawiło się ponad 100 nowych bitomatów

Znalezienie bitomatu kojarzy się z kłopotliwym zadaniem, gdyż jeszcze do niedawna w Polsce działało niewiele takich urządzeń. Obecnie ten stan rzeczy mocno się zmienił i żeby znaleźć Wrocławski bitomat nie trzeba podróżować przez całe miasto. Dokładniej mówiąc, dzięki usłudze ATM Egera w stolicy Dolnego Śląska znajdziemy ponad 100 działających bitomatów. Jak to możliwe że jest ich aż tak wiele? Szybkie pojawienie się tak wielu bitomatów na terenie Wrocławia wynika z tego, że Egera korzysta z urządzeń sieci SkyCash, zatem większość urządzeń jest już od dawna na wrocławskich ulicach. Natomiast dopiero od niedawna urządzenia SkyCash obsługują wymianę kryptowalut.