Jakie buty męskie do ślubu?

Kobiece buty na ślub prawie zawsze pełne są ciekawych ozdób i dodatków. Mają zazwyczaj wysokie obcasy i biały kolor – a nawet jeśli nie śnieżnobiały, to przynajmniej jasny i dobrze dopasowany do wyglądu całej sukni ślubnej. Jednak jakie obuwie powinien założyć do ślubu Pan Młody? Przypatrzmy się różnym ciekawym modelom.

Pan Młody powinien zadbać o wygodę

Wygodne buty to absolutna podstawa udanego ślubu. Pan Młody, podobnie jak Panna Młoda, spędzi wiele czasu na nogach. Będzie tańczył, bawił się do białego rana… a może nawet odbędzie spacer w celu wykonania krótkie sesji zdjęciowej w plenerze. W każdym z tych przypadków nie może pozwolić sobie na niewygodę.

Dlatego w pierwszej kolejności każdemu Panu Młodemu polecamy buty wykonane z wygodnej skóry. Doskonale dopasują się do stopy (wystarczy pochodzić w nich wcześniej przez kilka dni i dobrze przygotować za pomocą zmiękczających wosków) i zapewnią komfortowo spędzony czas. Co więcej, ich ogromną zaletą jest to, że skóra to materiał naturalnie oddychający. Nie ma wątpliwości, że każdy mężczyzna doceni tę właściwość, ponieważ nikt nie chciałby mieć przegrzanych stóp w trakcie tak ważnej uroczystości.

Męskie buty wizytowe w klasycznym stylu

Męskie buty wizytowe od wielu lat kojarzą się nam z pewnym charakterystycznym wyglądem. Są to tradycyjne półbuty, których największą zaletą jest uniwersalny wygląd. Dzięki temu mogą być noszone do wielu rodzajów garniturów oraz na niejedną okazję.

Klasyczne męskie półbuty sięgają kostki i są sznurowane za pomocą cienkich sznurowadeł. Zazwyczaj mają trzy, cztery lub pięć dziurek i ozdobny rodzaj sznurowania. Ich charakterystyczną cechą jest też płaska podeszwa z lekko wyróżnionym obcasem, która pozwala mężczyźnie pięknie podkreślić kształt stopy i dodaje mu jeszcze kilku centymetrów do jego wzrostu.

Najbardziej klasyczne półbuty wizytowe męskie, które można obejrzeć na stronie marki Brilu, wykonane są ze skóry licowej i mają delikatny połysk. Zazwyczaj są czarne lub brązowe, choć mogą się zdarzyć także inne odcienie.

Loafersy, oksfordy i inne typy wizytowego obuwia męskiego

Alternatywą dla klasycznych półbutów są loafersy, czyli buty wciągane, a nie sznurowane. Ze względu na ten sposób zakładania są nieco bardziej wycięte w górnej części, co sprawia, że mogą być wygodniejsze dla panów o bardzo wysokim podbiciu stopy.

Kolejną ciekawą alternatywą są buty wpisujące się we współczesny trend smart casual, który łączy w sobie wygodę butów codziennych z elegancją klasycznych butów wizytowych. W tym charakterze stworzone zostały na przykład nowoczesne oksfordy męskie, które cechują się bardzo prostą budową. Będą przy tym niezwykle uniwersalne.

Kolor butów męskich podczas ślubu

Najbardziej klasyczne kolory butów ślubnych dla panów to czerń i brąz. Pasują praktycznie do wszystkich rodzajów garniturów ślubnych, dlatego są rekomendowanym wyborem. Wystarczy odpowiednio dopasować kolor obuwia do koloru samego garnituru. Jednak w niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy ślub odbywa się w nieco nieformalnym tonie, warto przemyśleć wybór innych butów, na przykład szarych. Będą świetnie wyglądać z jasnoszarym garniturem i wpiszą się w lżejszą, bardziej casualową formę ślubu.