Sprzedaż żurawi – dla kogo jest opłacalną formą finansowania dźwigów?

Żurawie należą do urządzeń, które główne zastosowanie znajdują w budownictwie. Masywne, funkcjonalne, największe maszyny sprawdzają się w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym, ale nie tylko. Firmom umożliwiają realizację najbardziej złożonych projektów, ale trzeba się liczyć z pokaźnym wydatkiem, gdy w grę wchodzi zakup na własność. Czy sprzedaż żurawi jest opłacalną formą finansowania? Kto na niej skorzysta i dlaczego warto ją rozważyć?

Sprzedaż żurawi – rozwiązanie dla firm

Czy sprzedaż żurawi wieżowych stanowi dobrą opcję finansowania dźwigów dla firm? Okazuje się, że tak. Mimo rosnącej popularności usługi, jaką jest wynajem sprzętów i urządzeń budowlanych, w wielu sytuacjach kupno na własność jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim firma, która regularnie startuje w przetargach, podejmuje się najbardziej złożonych inwestycji, a do tego realizuje podobne zadania, powinna mieć rozbudowany park maszynowy. W nim zaś musi znaleźć się miejsce na różne typy żurawi. W zależności od parametrów i rodzaju, urządzenia te radzą sobie z najtrudniejszymi zadaniami, przede wszystkim pracami prowadzonymi na dużych wysokościach.

Żurawie wieżowe – sprzedaż jako korzystna forma finansowania

Firmy, które nie posiadają własnych urządzeń dźwignicowych chętnie korzystają z opcji wynajmu, jednak przedsiębiorstwa realizujące podobne projekty budowlane, znacznie więcej zyskają mając na własność żurawie. Wrocław – Dźwigmar to firma, która działa przede wszystkim w tym regionie, oferując klientom różnego typu urządzenia dźwignicowe.

Podejmowanie projektów i zadań, które wymagają korzystania z żurawi o jednakowych parametrach i specyfikacjach, wpływa na decyzję o kupnie tych urządzeń. Dla największych przedsiębiorstw, które działają w skali ogólnokrajowej, dostępność własnego sprzętu daje szansę na nieprzerwaną, płynną pracę. Bez przestojów, a także mogąc startować do przetargów, które dla firm niemających żurawi na swoim wyposażeniu, są niedostępne.

Żurawie na sprzedaż – zalety

Dlaczego sprzedaż żurawi to usługa, która zyskuje uznanie odbiorców? Przede wszystkim dlatego, że posiadanie tych urządzeń na własność pozwala zachować płynność pracy, nie tylko na etapie realizacji budowy obiektów mieszkalnych czy przemysłowych, ale i w branży przemysłu ciężkiego. Żurawie bowiem wykorzystywane są m.in. do transportu dużych i ciężkich ładunków.

Firmy korzystają również z urządzeń profesjonalnych, uznanych producentów i nie muszą martwić się o dostępność potrzebnych na daną chwilę żurawi, co może mieć miejsce w przypadku wynajmu. Ponadto przedsiębiorstwo dysponujące własnym parkiem maszynowym lepiej prezentuje się w oczach klientów.

Żurawie wieżowe należą do najbardziej pożądanych urządzeń dźwignicowych. Oferują bowiem szerokie możliwości zastosowania, a także realizację wielu etapów z najbardziej złożonych inwestycji. Dla firm działających m.in. w branży budowlanej żurawie na sprzedaż to zatem najbardziej opłacalna forma finansowania.