Klimatyzacja, rekuperacja, ogrzewanie podczerwienią – nowoczesne metody zarządzania temperaturą

Klimatyzacja do biura dzisiaj to jedno ze standardowych rozwiązań, po które sięga zdecydowana większość firm chcących zapewnić swoim pracownikom komfortowe warunki pracy. Klimatyzacja do domu również cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzisiaj jednak coraz więcej osób jest gotowych iść dalej w poszukiwaniu efektywnych sposobów zarządzania ciepłem w domu. 

Montaż klimatyzacji w domu i biurze

Klimatyzacja do firmy to cenne rozwiązanie, które sprawdza się właściwie przez cały rok. Latem pozwala zadbać o niższe temperatury i chroni przed poczuciem duchoty w przestrzeniach biurowych, która skutecznie może odbierać motywację do pracy. Zimą z kolei pozwala nieco podnieść temperaturę, chroniąc przed poczuciem zziębnięcia i dyskomfortem z tym związanym. To wszystko sprawia, że również klimatyzacja w mieszkaniach staje się coraz bardziej popularna. Warto jednak pamiętać, że efektywność pracy tego typu urządzeń w dużej mierze zależy od odpowiedniego ich dopasowania do konkretnych przestrzeni i potrzeb. Montaż klimatyzacji w domu lub biurze powinien poprzedzać właściwy rekonesans dostępnych rozwiązań i dyskusja ze specjalistami nad najlepiej dopasowanym modelem urządzenia. Nie mniej istotny później jest również serwis klimatyzacji, który pozwala utrzymać ją w pełnej sprawności działania — podkreślają przedstawiciele firmy Celtron z Wrocławia.

Rekuperacja — jak odzyskać powietrze?

Rosnące ceny ogrzewania zachęcają coraz więcej osób do uważnej kontroli sposobu wykorzystywania takich narzędzi jak klimatyzator. Nie chodzi o to, by z niego rezygnować, ale by robić to zasadnie i w przemyślany sposób. Wiele osób szuka także alternatywnych sposobów zarządzania ciepłem. Jednym z coraz popularniejszych (i co nie bez znaczenia — najtańszych) jest nowoczesny system rekuperacji. To rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Rekuperator wymienia zużyte powietrze na świeże. Oznacza to, że powietrze nawiewane do pomieszczenia jest oczyszczane z kurzu, smogu i alergenów, a cały proces wymiany odbywa się bez strat energii, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Montaż rekuperacji jednak podobnie jak w przypadku klimatyzacji, powinien być poprzedzony analizą dostępnych rozwiązań i dopasowanie najlepszego modelu urządzenia do specyfiki i potrzeb konkretnej przestrzeni. Rekuperacja do domu, jak i przestrzeni biurowych pozwala zaoszczędzić niemałe środki finansowe, przede wszystkim mniejszych rachunki za energię bez straty ciepła w przestrzeni. Samo urządzenie jest jednym z najtańszych dostępnych obecnie na rynku, umożliwiających tak efektywne zarządzanie powietrzem. To także świetne rozwiązanie dla alergików i osób źle znoszących unoszących się w przestrzeni kurz i innego rodzaju zanieczyszczenia.

System rekuperacji

Ogrzewanie na podczerwień

We Wrocławiu i okolicach, ale także i w innych miejscach Polski zainteresowaniem cieszy się jeszcze jedno bardzo efektywne rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie na podczerwień. Ogrzewanie podczerwienią bazuje na promieniowaniu. Emitowane przez źródło ciepła fale podczerwone doprowadzają do równomiernego wzrostu temperatury we wnętrzu. Ogrzewają  napotykane na drodze przedmioty, ściany oraz ludzi, zamiast ogrzewać samo powietrze. Taka zmiana okazuje się pozytywnie wpływać na cały system ogrzewania. Jest ono bardziej efektywne, nie powoduje unoszenia się w powietrzu kurzu i innych zanieczyszczeń, do tego zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów (ogrzewa bowiem również ściany). Więcej informacji prezentuje ten artykuł. Przeczytaj go i dowiedz się więcej!