Klub Nowa PL i posłanka Jolanta Niezgodzka prowadzą szczegółową analizę umów podpisanych przez lokalne zoo w ciągu ostatnich dwóch lat

Radna grupa Nowa PL z udziałem posłanki Jolanty Niezgodzkiej, ogłosiła nową inicjatywę mającą na celu przeprowadzenie dogłębnej analizy umów podpisanych przez ogród zoologiczny we Wrocławiu w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na ich celowniku znajduje się 50 umów, których kopie chcą zdobyć. Ta akcja ma bezpośredni związek z niedawnymi tragicznymi wydarzeniami w zoo – śmiercią manata i dwóch pand małych.

Grupa Nowa PL sugeruje, że doszło do nieodpowiednich zaniedbań, które mogły przyczynić się do tych tragedii. Ich zdaniem, za te niefortunne zdarzenia odpowiada zatrudnienie niewłaściwych osób do pracy w zoo. Piotr Uhle, radny Nowej PL z Wrocławia, oskarża zarząd zoo o nepotyzm i kolesiostwo.

„Dostrzegamy również alarmujące informacje o nepotyzmie i kumoterstwie w miejskich spółkach Wrocławia. Niestety, epicentrum tych doniesień jest zlokalizowane zarówno w Zoo Wrocław, jak i w Wrocławskim Parku Wodnym”, wyjaśnia Uhle.

Grupa Nowa PL planuje prowadzić bieżące informowanie o wynikach śledztwa w miejskiej spółce. Jolanta Niezgodzka, posłanka na Sejm z tej samej grupy, również opowiedziała się za tą inicjatywą, kierując swoje uwagi w stronę prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, którego obarcza odpowiedzialnością za panujące nepotyzm: