Autobus

Konflikt na linii Prezes MPK – Grzegorz Braun

Grzegorz Braun wystosował do szefa wrocławskiego MPK pismo. Pyta w nim, na jakiej podstawie wprowadzono w przedsiębiorstwie nakaz noszenia maseczek. Pismo nie przeszło bez reakcji Krzysztofa Balewejdera. Prezes MPK skrytykował Brauna.

Zarzuty Grzegorza Brauna wobec Prezesa wrocławskiego MPK

Grzegorz Braun zdecydował się na przesłanie do Krzysztofa Balawejdera oficjalne pismo. Pyta w nim, dlaczego i na jakiej podstawie prawnej zażądano od pracowników MPK noszenia maseczek. O co chodzi w całej sprawie?

Jeszcze w grudniu 2021 roku Grzegorz Braun zareagował na działania Prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu. Ten nakazał pracownikom noszenie maseczek w pracy. Zwolnieni z takiego obowiązku są natomiast pracownicy MPK, którzy przedstawią dowód szczepienia.  Zdaniem Grzegorza Brauna nie ma podstaw do takich działań. Prezes MPK twierdzi natomiast, że to działanie z troski o pracowników MPK.

Grzegorz Braun przestrzega Prezesa MPK

W piśmie przesłanym do Krzysztofa Balawajdera poseł Konferderacji twierdzi także, że Prezesa MPK mogą czekać prawne konsekwencje jego działań. Do całej sprawy postanowił odnieść się sam zainteresowany.

Prezes MPK skrytykował Brauna słowami, że ten „rozsiewa epidemię chamstwa i głupoty”. Dodatkowo poprosił Grzegorza Brauna o zaszczepienie się.

Prezes MPK jest świadomy hejtu, który może na niego spaść

Prezes wrocławskiego MPK nie kryje, że spodziewa się kolejnej fali hejtu. Zdaje sobie sprawę z tego, że dla części osób jego postawa może wydawać się kontrowersyjna. Mówi jednak, że jest świadomy swoich działań i podejmuje decyzje w dobrej wierze.  Krzysztof Balawejder powiedział też, że aż 78 procent pracowników MPK pokazało certyfikaty potwierdzające zaszczepienie na covid.

Grzegorz Braun twierdzi natomiast, że przedstawiciel operatora wrocławskiej komunikacji miejskiej nie może wprowadzać do regulaminu firmy zapisów niezgodnych z prawem. W odpowiedzi do posła Konfederacji, Prezes MPK napisał także, że w ostatnim czasie zmarła jedna z osób pracujących w MPK, a także jej siostra i rodzice. Nie byli zaszczepieni.

Zobacz też artykuł o tym, kto wkrótce otrzyma darmowe bilety MPK Wrocław.