Brakujący element w transporcie zbiorowym w mieście

Konieczna przebudowa torowiska na ul. Krakowskiej

Budowa Alei Wielkiej Wyspy spowodowała konieczność przebudowy części torowiska na ul. Krakowskiej. To jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc we Wrocławiu – trasa wjazdowa do miasta od strony Oławy i okolicznych miejscowości. Codziennie mieszkańcy dojeżdżają tędy do centrum miasta.

Aleja Wielkiej Wyspy

W ciągu ostatnich lat we Wrocławiu wykonywane są inwestycje, których mieszkańcom od lat brakowało. Wśród nich warto wspomnieć o Alei Wielkiej Wyspy. Nowa droga połączy Krzyki z Biskupinem oraz Sępolnem. Będzie też niezłym skrótem w stronę placu Grunwaldzkiego – pozwoli na ominięcie centrum i zatłoczonych ulic Przedmieścia Oławskiego.

Dotychczas mieszkańcy Wrocławia, a także przyjezdni, musieli jechać zakorkowanymi ulicami Krakowską, Traugutta, czy poddawanemu właśnie remontowi  Placem Społecznym, aby dostać się w okolice Ronda Reagana. Aleja Wielkiej Wyspy znacznie skróci drogę i może częściowo rozładować korki.

Przebudowa torowiska i nowy węzeł transportu zbiorowego

W związku z budową nowej drogi wykonawca będzie zmuszony do wykonania pewnej pracy w obszarze torów tramwajowych. Prace powinny potrwać kilka tygodni.

Na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej i ulicy Krakowskiej obecnie znajduje się wiadukt ze „ślimakami” umożliwiającymi wjazd na biegnącą wyżej Aleję. Wkrótce powstanie tam nowoczesny węzeł przesiadkowy umożliwiający mieszkańcom podróż w kilku kierunkach. Stąd dojadą na Biskupin,, Sępolno, a także Krzyki, Księże Małe oraz w stronę Przedmieścia Oławskiego. To będzie prawdziwa rewolucja w komunikacji zbiorowej w tej części miasta, dotąd słabo skomunikowanej ze względu na brak połączenia z Biskupinem.

Nowa trasa, a także węzeł przesiadkowy będą znacznym ułatwieniem także dla wrocławskich studentów.