InfrastrukturaInwestycjeNa drodzeUncategorized

Konieczna przebudowa torowiska na ul. Krakowskiej

Budowa Alei Wielkiej Wyspy spowodowała konieczność przebudowy części torowiska na ul. Krakowskiej. To jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc we Wrocławiu – trasa wjazdowa do miasta od strony Oławy i okolicznych miejscowości. Codziennie mieszkańcy dojeżdżają tędy do centrum miasta.

Aleja Wielkiej Wyspy

W ciągu ostatnich lat we Wrocławiu wykonywane są inwestycje, których mieszkańcom od lat brakowało. Wśród nich warto wspomnieć o Alei Wielkiej Wyspy. Nowa droga połączy Krzyki z Biskupinem oraz Sępolnem. Będzie też niezłym skrótem w stronę placu Grunwaldzkiego – pozwoli na ominięcie centrum i zatłoczonych ulic Przedmieścia Oławskiego.

Dotychczas mieszkańcy Wrocławia, a także przyjezdni, musieli jechać zakorkowanymi ulicami Krakowską, Traugutta, czy poddawanemu właśnie remontowi  Placem Społecznym, aby dostać się w okolice Ronda Reagana. Aleja Wielkiej Wyspy znacznie skróci drogę i może częściowo rozładować korki.

Przebudowa torowiska i nowy węzeł transportu zbiorowego

W związku z budową nowej drogi wykonawca będzie zmuszony do wykonania pewnej pracy w obszarze torów tramwajowych. Prace powinny potrwać kilka tygodni.

Na skrzyżowaniu Alei Armii Krajowej i ulicy Krakowskiej obecnie znajduje się wiadukt ze „ślimakami” umożliwiającymi wjazd na biegnącą wyżej Aleję. Wkrótce powstanie tam nowoczesny węzeł przesiadkowy umożliwiający mieszkańcom podróż w kilku kierunkach. Stąd dojadą na Biskupin,, Sępolno, a także Krzyki, Księże Małe oraz w stronę Przedmieścia Oławskiego. To będzie prawdziwa rewolucja w komunikacji zbiorowej w tej części miasta, dotąd słabo skomunikowanej ze względu na brak połączenia z Biskupinem.

Nowa trasa, a także węzeł przesiadkowy będą znacznym ułatwieniem także dla wrocławskich studentów.

Powiązane tematy
InfrastrukturaInwestycjeNa drodze

Remont torowiska na ul. Legnickiej we Wrocławiu coraz bliżej?

Póki co MPK Wrocław rozpisało dopiero kolejny przetarg. Dotyczy stworzenia dokumentacji…
Czytaj dalej
InfrastrukturaRozrywka

PRIMARK otworzy się w Magnolii!

Centrum Handlowe Magnolia jest jednym z najpopularniejszych we Wrocławiu. Wkrótce powstanie tam…
Czytaj dalej
AktualnościInfrastrukturaInwestycjeMiasto

Nietypowa placówka Urzędu Miasta. Wrocławianie będą obsługiwani w... galerii handlowej

Urząd Miasta Wrocław otwiera swoją nową placówkę w Magnolii. Urzędnicy przyjmą …
Czytaj dalej