Martin Konczkowski kończy swoją przygodę ze Śląskiem Wrocław

Doświadczony obrońca piłkarski, Martin Konczkowski, opuszcza śląski zespół. Jego umowa, która dobiega końca z dniem 30 czerwca, nie zostanie przedłużona.

Konczkowski jest uważany za solidnego gracza na ligowych murawach. Na swoim koncie ma gry dla takich klubów jak Ruch Chorzów czy Piast Gliwice, z którym triumfował w mistrzostwach Polski. Doświadczenie ligowe widoczne jest w liczbie rozegranych meczów – 319 na poziomie Ekstraklasy, podczas których zdobył pięć bramek i dokonał 36 asyst.

Trzydziestoletni zawodnik jest częścią śląskiego klubu od lata 2022 roku. Przez ten czas był świadkiem zarówno burzliwej walki o utrzymanie, która trwała do końca zeszłorocznego sezonu, jak i rywalizacji o miano mistrza w najnowszym sezonie ligowym. W ostatniej kampanii ligowej miał okazję występować w 22 meczach Śląska, strzelając jedną bramkę, co przyczyniło się do zdobycia tytułu wicemistrza Polski. Niestety, jego kontrakt nie zostanie przedłużony i nowy sezon Martin rozpocznie w nowym zespole.

– Minęły dwa intensywne lata spędzone w Śląsku Wrocław. Pierwszy sezon to była walka o przetrwanie, drugi o tytuł mistrza, który zakończył się dla nas srebrnym medalem. Chciałbym podziękować kibicom, moim kolegom z drużyny, trenerom oraz pracownikom klubu. Przyjęliście mnie z otwartymi ramionami i mam mnóstwo pozytywnych wspomnień związanych z Wrocławiem – wyznał Martin Konczkowski w oficjalnym komunikacie prasowym skierowanym do mediów klubowych.