Nowy park na wrocławskim Kkleczkowie już w 2022

Na Kleczkowie powstanie nowy park

Mieszkańcy Kleczkowa okolic już wkrótce mogą skorzystać z nowego parku. W tej okolicy brakowało takiego miejsca, teraz projekt został zaakceptowany przez władze.

Pomysł padł już w 2019

Już dwa lata temu Rada Osiedla Kleczków zaproponowała budowę nowego parku. Plan zakładał stworzenie miejsca emanującego staromiejskim klimatem, w którym lokalna społeczność mogłaby spędzać czas w aktywny sposób, spacerując lub odpoczywając w otoczeniu zieleni.

Teraz teren, na którym powstanie park, jest nieużywany. Należy do Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego. Plan od początku zakładał kompleksowe podejście do parku i budowę całej niezbędnej infrastruktury. W parku miałby się znaleźć plac zabaw, liczne ławki, eleganckie ścieżki. Oświetlenie parkowych alejek pozwalałoby na użytkowanie go przez całą dobę.

Rok temu wydano zgodę na przekazanie terenu pod park

W roku 2020 wydano zgodę na przekształcenie terenu należącego do DCZP., który jest położony między ulicami Reymonta i Kraszewskiego. Teraz wicemarszałek województwa podtrzymał decyzję. To daje „zielone światło” budowie parku.

Inwestycja zostanie zrealizowana w niedalekiej przyszłości. Już w 2022 miasto wygospodaruje środki na rozpoczęcie budowy. Warto podkreślić, że oprócz parku również okoliczne budynki, mury i płoty zostaną poddane renowacji, aby odtworzyć klimat tego miejsca sprzed lat.