W południowej części miasta jest głośno od pogłosek o grasującym gwałcicielu

Na południu Wrocławia mężczyzna zaczepia kobiety i dzieci?

Niedawno z więzienia wyszedł 32-letni Grzegorz T.. Mężczyzna zakończył bowiem trzyletnią odsiadkę w związku z gwałtem na mieszkance Jagodna. Teraz lokalna społeczność apeluje o zachowanie ostrożności.

Fora internetowe pełne wpisów skierowanych do kobiet: „zachowajcie czujność!”

Mężczyzna, który niedawno opuścił więzienie, miał być wielokrotnie widywany w Parku Brochowskim. Grzegorz T. rzekomo zaczepiał także kilka kobiet. Próbował nakłonić do pójścia za nim „w spokojniejsze miejsce”. Na jednej z grup na Facebooku pojawiła się informacja o próbie porwania dziewczynki.

Gwałciciel został na jednym z forów opisany jako „mężczyzna z brodą poruszający się na rowerze”. Ta informacja spotkała się z wieloma komentarzami sugerującymi, że taki opis pasuje do wielu osób.

Kilka przypadków zaczepiania w południowej części miasta, a także okolicach

Informacje o rzekomych sytuacjach, w których mężczyzna miał zaczepiać kobiety, pojawiły się na lokalnych grupach mieszkańców osiedli i podwrocławskich miejscowości. Chodzi głównie o południową część miasta – Ołtaszyn, Gaj, Jagodno, Siechnice a także Iwiny, czy Żerniki Wrocławskie.

Na jednej z grup pojawiła się informacja, jakoby skazany trzy lata temu gwałciciel miał być już ponownie zatrzymany przez Policję. Nikt nie jest jednak w stanie uzyskać jednoznacznej wiadomości od samych mundurowych, którzy nie mają bowiem w zwyczaju udzielać takich informacji.

Władze Szkoły Podstawowej w Żernikach Wrocławskich zaalarmowały ostatnio Policję o podejrzanym zachowaniu mężczyzny, który miał podchodzić do obcych sobie dzieci i zaczepiać je. Jeden z rodziców także zdecydował się na przekazanie tej sprawy Policji.

Dziś w budynku Rady Osiedla Jagodno (ul. Jagodzińska we Wrocławiu) odbyło się spotkanie w sprawie bezpieczeństwa. Jednym z poruszanych tematów była sprawa plotek o mężczyźnie zaczepiającym kobiety i dzieci. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele służb – dzielnicowy, a także przedstawiciele Straży Miejskiej we Wrocławiu.