Nowe stojaki rowerowe: Wrocław kupi ponad 1700!

Kolejne udogodnienia dla rowerzystów. Wrocław kupi ponad 1700 stojaków

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta chce zamówić 1735 nowych stojaków rowerowych. W ponad trzystu lokalizacjach ułatwią mieszkańcom miasta parkowanie jednośladów.

Stojaki w kształcie odwróconej litery „U” – nie wszystkim przypadły do gustu

Przetarg ma zostać ogłoszony w tym miesiącu. ZDiUM zdecydował się na wybór stojaków w kształcie litery „U”. Zdaniem urzędników, jak i rowerzystów, to bardzo wygodne rozwiązanie. Taki stojak pozwala przypiąć każdy rodzaj roweru, daje też pewne podparcie.

Nie wszyscy będą jednak zadowoleni z tego wyboru. Wielu mieszkańców Wrocławia uważa bowiem, że tego typu stojaki są… brzydkie. – Szpecą miasto! – takie zdania można usłyszeć na temat popularnych stojaków rowerowych.

Wrocław chce być przyjazny dla rowerzystów

Już od kilku lat mieszkańcy Wrocławia obserwują kolejne korzystne dla rowerzystów zmiany. Budowa kolejnych ścieżek rowerowych jest największą inwestycją, która podzieliła mieszkańców miasta. Niektórzy z nich chcieliby skupić się na udrożnieniu miasta i oddaniu jak największej przestrzeni kierowcom samochodów. Wiele osób, które na co dzień korzysta z rowerów, docenia jednak starania miasta. Liczne nowe ścieżki rowerowe, parkingi i stojaki, w których można zostawić rower, czy sieć stacji z rowerami miejskimi powodują, że mieszkańcy Wrocławia coraz chętniej wybierają tę formę transportu.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wytypował około 300 miejsc, gdzie staną nowe stojaki. To okolice przystanków autobusowych i miejsc użyteczności publicznej, jak przychodnia, szkoła, czy urząd.  Urzędnicy zdecydowali się także umieścić stojaki rowerowe przy miejscach aktywności fizycznej i rekreacji – parkach, skwerkach i placach zabaw. Duży udział w wyborze konkretnych lokalizacji mieli sami mieszkańcy miasta. ZDiUM udostępnił bowiem stronę internetową, gdzie mieszkańcy mogli wskazywać najpotrzebniejsze, według nich, miejsca.