Remont nawierzchni na pl. Społecznym rusza jesienią

Kolejne utrudnienia dla kierowców. Plac Społeczny będzie źródłem korków w centrum miasta?

Na Placu Społecznym ma się odbyć kolejny remont. Tym razem wykonawca będzie zmieniał nawierzchnię ulicy. Robotnicy pojawią się na odcinku łączącym plac Grunwaldzki z ul. Krasińskiego.

Urzędnicy nie mogą wciąż odwlekać niezbędnych prac

Od wielu lat wrocławianie mogli zaobserwować pogarszający się stan placu Społecznego. Oddany do użytku w latach osiemdziesiątych plac popadał przez lata w ruinę. Problemów przysparzały nie tylko jezdnie dla samochodów, czy torowiska. Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczestników ruchu była jedna z estakad – kierująca od centrum w stronę ulicy Wyszyńskiego. Została już wyburzona, lecz to nie koniec problemów.

Modernizacji wymagają też tunele podziemne, którymi piesi i rowerzyści poruszają się pomiędzy znajdującymi się w różnych częściach pl. Społecznego ulicami. Na jednej z nich doszło niedawno do tragedii. Dwoje rowerzystów zderzyło się, a uczestniczka wypadku nie przeżyła go. Dopiero wtedy miasto zdecydowało się na zamontowanie oświetlenia, które znacznie poprawiło bezpieczeństwo poruszania się tamtym przejściem.

Kolejnym problemem jest słaby stan nawierzchni ulic w obrębie placu.

Pl. Społeczny we Wrocławiu otrzyma nową nawierzchnię jeszcze w tym roku

Plan zakłada wymianę nawierzchni na części ulic jeszcze do końca roku. Wykonawca wkrótce rozpocznie prace, początkowo na odcinku ulicy od Mostu Grunwaldzkiego do ul. Krasińskiego. Następnie robotnicy pojawią się na odcinku ulicy biegnącym w przeciwną stronę.

Kierowcy nie będą mogli korzystać z remontowanego odcinka drogi. Wszystko za sprawą sposobu położenia nowej nawierzchni w danym miejscu. Nawierzchnia ulicy zostanie bowiem nacięta (frezowana) na głębokość dziesięciu centymetrów. Na tak przygotowaną podstawę robotnicy położą nową nawierzchnię asfaltową.

Przetarg, w trakcie którego Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wyłoni wykonawcę, ma swoje rozstrzygnięcie w połowie października. Od złożenia podpisów na umowie wykonawca ma mieć sześć tygodni na zakończenie prac. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu poznamy jego finalną wartość.

Już teraz Plac Społeczny jest bardzo zakorkowanym miejscem na mapie Wrocławia

Kolejny remont jeszcze nie ruszył, a już teraz kierowcy często stoją w korkach w okolicach Placu Społecznego. Jest to bowiem miejsce łączące kilka uczęszczanych arterii we Wrocławiu. To tędy w stronę pl. Grunwaldzkiego, czy największych wrocławskich uczelni podążają kierowcy jadący od centrum, z południa miasta oraz z okolic Dworca Głównego. Przez pl. Społeczny w każdym kierunku kursuje także wiele linii tramwajowych i autobusowych.

Jakiekolwiek roboty drogowe w tym miejscu od razu powodują gigantyczne korki. Nie ma bowiem dobrego sposobu na przeprowadzenie objazdu w tym miejscu – okoliczne drogi także są mało przepustowe.