Nieznana substancja w kanale odpływowym na Praczach Odrzańskich we Wrocławiu

W ostatnim czasie, konkretnie kilka dni temu, mieszkaniec Wrocławia zaniepokoił się obserwując niezwykłe zjawisko w kanale odpływowym, który jest połączony z rzeką Odrą. Zauważył to na terenach Pracz Odrzańskich i Maślic we Wrocławiu. W celu wyjaśnienia sytuacji, turnus kontroli przeprowadził Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Wrocławia.

Zaniepokojony mieszkaniec, pan Grzegorz, zauważył intrygującą substancję, która przypominała tłustą maź lub szlam, wpływającą do Odry. Postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami za pomocą portalu społecznościowego, zamieszczając tam zdjęcia inscenizujące problem. Niezidentyfikowana substancja była widoczna w kanale odpływowym umiejscowionym blisko grobli Pilczycko-Prackiej. Wydawało się jakby tajemniczą, tłustą ciecz ktoś celowo wpuszczał do kanału.

Po ujrzeniu niepokojących zdjęć, pan Grzegorz poinformował Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego we Wrocławiu o wydarzeniu. Jego główna motywacja wynikała z obawy o potencjalne zanieczyszczenie rzeki. Nasza redakcja zdecydowała skontaktować się m.in. z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska oraz Wodami Polskimi w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Jeszcze tego samego dnia na miejsce wydarzenia zostali skierowani inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz strażacy PSP. Obecni byli także Strażnicy Straży Miejskiej we Wrocławiu i przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W godzinach popołudniowych następnego dnia powiadomiono również Centrum Zarządzania Kryzysowego o całej sytuacji.