Nowe połączenia lotnicze z Wrocławia do Maroka i Portugalii

Podróżujący z wrocławskiego lotniska mogą cieszyć się dobrymi wiadomościami. Irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair zapowiedział otwarcie dwóch nowych tras lotniczych z Wrocławia, które zostaną dodane do ich zimowego harmonogramu lotów.

Port Lotniczy Wrocław będzie bazą dla bezpośrednich lotów Ryanaira do popularnej marokańskiej destynacji turystycznej – Agadiru, jak również do portugalskiej stolicy – Lizbony. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu do obu tych miast. Uroczyste otwarcie obu tras nastąpi 31 października.

Loty do Lizbony zaplanowano na wtorki i niedziele, podczas gdy trasy do Agadiru będą obsługiwane we wtorki i soboty. Lot do Lizbony potrwa 3 godziny i 50 minut, podczas gdy lot do Agadiru zabierze trochę więcej czasu, wynosząc 4 godziny i 35 minut.

Jesienią i zimą termometry w Lizbonie pokazują około 20 stopni Celsjusza, co czyni to miejsce idealnym celem na zimowy city break. Niezapomnianym elementem zwiedzania Lizbony jest jazda słynnym żółtym tramwajem linii 28, który przemierza najciekawsze dzielnice miasta, takie jak Alfama, Baixa, Chiado i Bairro Alto. Nie można także przegapić Mostu 25 Kwietnia – czerwonej konstrukcji nieodmiennie kojarzonej z San Francisco. Oprócz popularnych miejsc takich jak Torre de Belém czy Mosteiro dos Jerónimos, warto odwiedzić plażę w Lizbonie, a także skosztować tradycyjnego portugalskiego ciastka – pasteis de nata w jednej z lokalnych cukierni.

Kolejna nowość w zimowym harmonogramie lotów z Wrocławia to połączenie do Agadiru w Maroku. Z pewnością ucieszy ono miłośników plażowania, gdyż temperatury tamtejszej zimy wahają się od 20 do 30 stopni Celsjusza. Agadir, często określany mianem „Miami Maroka”, słynie ze swojego pięknego wybrzeża i atrakcji dla turystów. Jest to również doskonałe miejsce na wypady do takich miejsc jak Taghazout (znany jako „mekka surferów”), Essaouira (malownicza była portugalska wieś rybacka z historycznymi fortyfikacjami) czy góry Atlas.