Nowy dogodny szlak kolejowy dla mieszkańców Dolnego Śląska: bezpośrednie połączenie Wrocław – Wiedeń w 2023 roku

Obywatele Dolnego Śląska mogą spodziewać się dodatkowego, komfortowego połączenia kolejowego. Jeszcze w ciągu 2023 roku ma ruszyć bezpośrednie połączenie z Wrocławia do stolicy Austrii, Wiednia. Co więcej, plany zakładają możliwość jednodniowej podróży tam i z powrotem.

Pierwszy bezpośredni kurs pociągu z Wrocławia do Wiednia jest zaplanowany na 10 grudnia o godzinie 6.14 rano, przewidywane przybycie do miejsca docelowego to godzina 11.49. Podróż powrotna rozpocznie się ze stolicy Austrii o godzinie 16.10, a czas przypływu na Dworzec Główny we Wrocławiu to 21.56.

Kurs obejmuje przystanki na następujących stacjach: Wiedeń Główny, Breclav, Hodonin, Staré Město u Uherského Hradiště, Otrokovice, Prerow, Hranice na Morave, Ostrawa-Svinov, Bogumin, Chałupki, Racibórz, Opole Główne, Brzeg oraz końcowy punkt na Wrocław Główny.

Podano już ceny biletów na trasie z Wiednia do Wrocławia. Najniższa kwota to 29,10 euro (bez opcji anulowania rezerwacji), natomiast standardowy bilet, z możliwością anulowania do 15 dni przed podróżą, kosztuje 39 euro. Koszt biletu na trasę przeciwną, z Wrocławia do Wiednia, nie jest jeszcze znany.