Nowy ośrodek dla osób bezdomnych wkrótce na ulicy Popielskiego we Wrocławiu

We Wrocławiu, konkretnie przy ulicy Popielskiego, trwa budowa nowego ośrodka, który stanie się domem dla osób bezdomnych. To nowoczesna inwestycja, która ma na celu zapewnienie pomocy 80 osobom znajdującym się w potrzebie. Obiekt ten będzie gotowy do zamieszkania już w nadchodzącej wiośnie.

Jak informuje Tomasz Jankowski z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu, budynek będzie charakteryzował się nowoczesnością i energooszczędnością. Wyposażony zostanie m.in. w pompę ciepła oraz aż osiem pomieszczeń, które będą kompleksowo wyposażone, tak by oferować mieszkańcom jak największy komfort.

We Wrocławiu funkcjonuje obecnie 14 placówek mających na celu zapewnienie schronienia dla osób bezdomnych. Wśród nich można znaleźć noclegownie czy schroniska. Tworzenie nowego ośrodka podyktowane jest rosnącym zapotrzebowaniem na takiego typu pomoc – coraz więcej osób potrzebuje wsparcia. Stąd też powstaje inicjatywa budowy kolejnego obiektu, którego misją będzie nie tylko zapewnienie dachu nad głową, ale również wspomaganie osób bezdomnych w powrocie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Wrocławska ogrzewalnia dla osób bezdomnych, działająca od października do kwietnia, jest miejscem obleganym przez osoby potrzebujące schronienia – wszystkie miejsca w niej dostępne zapełniły się już pierwszego dnia jej działania. Z tego powodu nowy ośrodek będzie nieocenionym wsparciem dla tych, którzy go najbardziej potrzebują.