Odprawa historii na szynach: Pociąg retro z lat 70. powraca na trasę Wrocław – Oleśnica

Zauroczeni duchem przeszłości i magią podróży pociągami z poprzednich dekad? Przygotujcie się na wyjątkową przygodę, która czeka tuż za rogiem! Już 29 października, tego roku, klasyczny pociąg retro, swoimi korzeniami sięgający głęboko w lata 70. XX wieku, ożyje na torach i wyruszy na malowniczą trasę z Wrocławia do Oleśnicy. To będzie niezapomniany spektakl dla wszystkich miłośników kolejnictwa! Odkryjmy wspólnie tajemniczą ścieżkę, jaką pokona ta cudowna maszyna, oraz ceny biletów na ten historyczny rejs.

„Pasjonaci kolejnictwa będą mieli niepowtarzalną szansę na przejażdżkę fragmentem linii kolejowej nr 143 dzięki współpracy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu z Urzędem Miasta i Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Oleśnicy. Linia ta jest częścią historycznej trasy Kolei Prawego Brzegu Odry, uruchomionej pierwotnie w 1868 roku, łączącej Wrocław Nadodrze z Oleśnicą” – podkreśla Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

„Co więcej, podróż ta nie będzie jedynie przejażdżką. Na dworcu w Oleśnicy odbędzie się prawdziwe widowisko z udziałem orkiestry i pokazem rekonstrukcji historycznych, dodając jeszcze więcej kolorów do tego niezwykłego wydarzenia” – dodaje Wychodil.