Odrestaurowany Bastion Sakwowy przyciąga tłumy mieszkańców Wrocławia

Remont zabytkowego Bastionu Sakwowego przyciągnął na otwarcie tysiące wrocławian, którzy nie kryli zachwytu nad odnowioną budowlą. Mieszkańcy miasta, wykorzystując sobotni dzień i sprzyjające warunki pogodowe, przybyli, aby sami zobaczyć efekt prac konserwatorskich, które przemieniły ten obiekt.

Na ulicy Piotra Skargi, gdzie znajduje się zabytkowy kompleks Bastionu Sakwowego, już przed oficjalnym usunięciem ogrodzenia zgromadziła się imponująca liczba osób. Nie brakowało tu całych rodzin, grup seniorów czy młodzieży studenckiej, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na możliwość zwiedzenia odrestaurowanego miejsca.

Wśród zgromadzonych był Grzegorz, który przybył wraz z rodziną. Ten 40-latek od wielu miesięcy śledził postęp prac remontowych przez internet. Teraz niestrudzenie fotografował się na tle odnowionej budowli i cieszył się, że zabytkowe ruiny zostały we właściwy sposób zagospodarowane. Wyraził swoje zdanie, mówiąc: – Nigdy nie byłem, bo nie było po co, przejeżdżając przez lata widziałem, że ruiny Bastionu są ogrodzone. Teraz w mieście jest nowe miejsce do zobaczenia i pokazania, jak znajomi czy rodzina przyjedzie.