Otwarcie sezonu letniego na kąpielisku mimo niekorzystnej pogody

Sezon letni zainaugurował otwarcie bram prowadzących na plażę najpopularniejszego kąpieliska w mieście. Niestety, kapryśna aura spowodowała, że nikt nie postanowił cieszyć się urokami tego miejsca.

„W ubiegłym roku nasze kąpielisko Morskie Oko przeszło gruntowny remont, który przyciągnął do nas 90 tysięcy osób w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Wówczas odnowiliśmy takie elementy jak toalety, prysznice, szatnie oraz technologię wodną. Tak jak obiecywaliśmy, remont to nie koniec planowanych zmian i w tym sezonie również spodziewamy się kolejnych innowacji” – powiedział Maciej Fedorczuk w rozmowie z Radiem Wrocław.

„Obecnie na terenie kąpieliska znaleźć można dmuchany tor przeszkód dla dzieci, a także wypożyczalnię kajaków i desek SUP. Dodatkowo utworzyliśmy strefy grillowania oraz miejsce na leżaki. Jakość wody zapewniamy za pomocą nowej pompy napowietrzającej” – dodaje Maciej Fedorczuk reprezentujący Młodzieżowe Centrum Sportu.

Natomiast ceny za wejście na kąpielisko pozostały niezmienione. W ciągu tygodnia dorośli zapłacą 20 złotych, a dzieci 15 złotych za bilet wstępu. W weekendy i święta ceny wzrosną o 5 złotych. Dziś, z okazji inauguracji sezonu oraz Dnia Dziecka, osoby poniżej 18. roku życia mogą korzystać z kąpieliska bezpłatnie.