Simeon Petrow staje się stałym zawodnikiem Śląska Wrocław po udanym wypożyczeniu z CSKA Sofia

Zimowego okresu transferowego zdecydowanie nie można było nazwać bezowocnym dla Simeona Petrowa, bułgarskiego piłkarza, który początkowo dołączył do Śląska Wrocław na zasadzie wypożyczenia z CSKA Sofia. Ten obrońca wykazał tak dużą skuteczność podczas gry pod kierunkiem trenera Jacka Magiery, że wicemistrz Polski postanowił skorzystać z opcji pierwokupu zawartej w umowie i zatrudnić Petrowa na stałe.

WKS Śląsk Wrocław ogłosił, że Petrow podpisał trzyletnią umowę, która zawiera klauzulę możliwości jej przedłużenia o kolejny rok. Pomimo że początkowo potrzebował czasu na adaptację i zdobycie miejsca w pierwszej drużynie, od 25. kolejki stał się nieodłącznym elementem wyjściowego składu. Rezultatem jego zaangażowania jest udział w 12 meczach Ekstraklasy oraz zdobycie jednej bramki.

David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław, podczas rozmów z klubowymi mediami podkreślił znaczenie tego ruchu na rynku transferowym. Wyraził swoją satysfakcję, że Petrow będzie mógł kontynuować swoją karierę w Śląsku Wrocław. Balda chwalił jego umiejętności, zwracając uwagę na to, jak szybko Petrow udowodnił swoją wartość. Wspólnie z Aleksiem Petkowem i Łukaszem Bejgerem stworzył nieprzepuszczalny mur w obronie drużyny.