Perturbacje na Wrocławskim Dworcu Głównym z powodu braku prądu

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu doszło do opóźnień pociągów spowodowanych brakiem energii elektrycznej w sieci trakcyjnej. Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., pociągi, które miały wyruszyć ze stacji Wrocław Główny, zostały zastąpione lokomotywami spalinowymi w celu przetransportowania pasażerów do miejsca, gdzie dostępny był prąd.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały również, że sytuacja wróciła już do normy i energia elektryczna została przywrócona w całej sieci trakcyjnej. Dzięki temu pociągi mogą teraz swobodnie kursować na wszystkich peronach Dworca Głównego we Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że już od 4.00 rano w sobotę, 9 grudnia, doszło do awarii ograniczającej dostęp do prądu na torach odstawczych. Przez kilka godzin podróżni musieli mierzyć się z poważnymi utrudnieniami. Pociągi, które miały zacząć swój kurs właśnie na stacji Wrocław Główny, nie mogły ruszyć z powodu braku prądu. Wywołało to konieczność ich przeciągania do miejsc, gdzie energia elektryczna była dostępna, przy użyciu lokomotyw spalinowych. Ta sytuacja przyniosła także problemy podróżnym zmierzającym do Wrocławia.