Pierwszy bezpośredni lot transkontynentalny z Wrocławia do Seulu

W piątek odbył się historyczny inauguracyjny lot Boeinga 787-8 Dreamliner z wrocławskiego portu lotniczego do Seulu, stolicy Korei Południowej. Ten jedenastogodzinny rejs oznacza pierwsze bezpośrednie i transkontynentalne połączenie lotnicze, które zostało ustanowione przez Port Lotniczy Wrocław.

Dreamliner, podczas swojego dziewiczego lotu do stolicy Korei Południowej, przewiózł pełną obsadę 250 pasażerów z Wrocławia. Usługa lotnicza z Seulu do Wrocławia będzie oferowana co piątek. Lądowania będą odbywały się na lotnisku Incheon, jednym z największych portów lotniczych Azji, który dziennie obsługuje średnio ponad tysiąc różnych połączeń.

Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił znaczenie tego nowego połączenia dla miasta i regionu. Według niego, nowe bezpośrednie połączenie do Seulu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Jak zauważył Pacamaj, „Lot do Korei Południowej wpisuje się w strategię ciągłego rozszerzania naszej sieci połączeń. Bogata oferta naszego lotniska oraz jego mocna pozycja na rynku sprzyjają rozwojowi ekonomicznemu całego regionu”.