Po dwunastodniowym sporze, tylko dwa z trzech związków zawodowych podpisują porozumienie z zarządem firmy

Podczas trwającego 12 dni konfliktu, zaledwie dwa z trzech istniejących związków zawodowych doszły do porozumienia z kierownictwem spółki. Solidarność jako jedyny związek odmówiła przyjęcia oferowanych warunków, kontynuując tym samym spór.

Według treści uzgodnionego porozumienia, pracownikom zostanie przyznane jednorazowe świadczenie w wysokości 1500 zł, które będzie wypłacane w trzech równych transzach. Dodatkowo, począwszy od kwietnia, ich pensja podstawowa wzrośnie o 800 zł brutto.

Waldemar Węgłowski, lider związku zawodowego pracowników komunikacji miejskiej w RP, odnosząc się do decyzji o podpisaniu umowy z MPK, stwierdził: „Na razie udało nam się ugasić ogień”. Węgłowski podkreśla jednak, że styczniowe porozumienie to tylko „przystanek na drodze do realnej poprawy sytuacji w firmie”.

„MPK Wrocław to krwiobieg całego miasta. Jeśli nie będziemy mieli wystarczającej liczby pracowników, Wrocław zatrzyma się” – alarmuje Waldemar Węgłowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP.