Słoneczny, jesienny weekend w okolicach Wrocłąwia

Pogoda – szykuje się słoneczny weekend we Wrocławiu

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością z uśmiechem spoglądają na prognozę pogody. W weekend we Wrocławiu będzie słonecznie i dość ciepło. W nocy możemy się jednak spodziewać przymrozków.

Słoneczna sobota – dobry czas na wypad za miasto lub aktywność fizyczną na świeżym powietrzu

W sobotę 9 października przez cały dzień na niebie będzie gościło słońce. Na głowy Wrocławian nie powinna spaść ani jedna kropla deszczu.

Pomimo mroźnego poranka – około godziny 8:00 będzie zaledwie 3 st. C – już w okolicach południa temperatura osiągnie swoją maksymalną wartość. To 12-13 stopni Celsjusza, a odczuwalna temperatura będzie jeszcze wyższa, szczególnie wystawiając się na działanie promieni słonecznych.

Wieczorem, po godzinie osiemnastej, znów zrobi się zimno. W nocy możemy spodziewać się przymrozków – zapowiadana temperatura to zaledwie okolice dwóch stopni powyżej zera. W niedzielny poranek kierowcy powinni mieć przygotowane skrobaczki – szyby ich samochodów z pewnością pokryje warstwa szronu.

Niedziela z lekkim zachmurzeniem, lecz bez deszczu

W niedzielę, 10 października, mimo mroźnego poranka pogoda będzie sprzyjać. Maksymalna temperatura to 12 stopni Celsjusza, a na słońcu jej odczuwalna wartość będzie jeszcze nieco wyższa.

To idealne warunki na długie wycieczki piesze, na przykład Ślężańskimi szlakami lub w lasach dookoła Wrocławia. Temperatura powyżej dziesięciu stopni i słoneczna pogoda są również zachętą do wyjścia na rower lub długi, jesienny spacer.

Warto skorzystać z dobrej pogody – od wtorku we Wrocławiu zrobi się deszczowo

Przyszły tydzień przyniesie pogorszenie się pogody. Od wtorku aż do kolejnego weekendu możemy się spodziewać deszczów, a nawet przelotnych burz. Wtedy też temperatura w ciągu dnia spadnie o kilka stopni.

Synoptycy zapowiadają, że przez najbliższe kilka tygodni nie powinniśmy oczekiwać nadejścia zimy. W grudniu powinno przyjść jednak znaczące i nagłe ochłodzenie, a codzienne temperatury spadną znacznie poniżej zera.

Mimo, że nadejście zimy i temperatur poniżej zera jest przez większość mieszkańców Wrocławia niepożądane, warto podkreślić zalety takiej pogody. Mroźne dnie i noce oznaczają bowiem możliwość skorzystania z atrakcji górskich kurortów. To także świetna wiadomość dla roślin – mróz eliminuje niesprzyjające ich corocznemu wzrostowi drobnoustroje i bakterie.