Policja z Wrocławia i Oleśnicy zapobiega nielegalnym wyścigom samochodowym

Podczas interwencji, której celem było powstrzymanie planowanego nielegalnego wyścigu samochodowego na parkingach centrum handlowego w Bielanach Wrocławskich, policjanci z Wrocławia i Oleśnicy zatrzymali aż 28 dowodów rejestracyjnych. Przeprowadzona została kontrola ponad 120 pojazdów, a także dokonano wylegitymowania 135 osób. Całkowita suma mandatów, jakie nałożyli funkcjonariusze, wyniosła prawie 40 tysięcy złotych.

Intensywne działania kontroli ruchu drogowego odbyły się w ostatni weekend i skierowane były przede wszystkim do kierowców, którzy posługują się tzw. stuningowanymi samochodami. Informacje na ten temat udzielił młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Działania te były skupione głównie na parkingach przy centrum handlowym na terenie Bielan Wrocławskich.

Jarząb poinformował o spotkaniach policjantów z zarządcami oraz właścicielami parkingów, które odbyły się na ich inicjatywę. Celem tych spotkań jest wprowadzenie elementów, które będą skutecznie utrudniać lub uniemożliwiać przeprowadzanie na tych terenach nielegalnych wyścigów samochodowych.

Podczas weekendowej interwencji policja skontrolowała 120 pojazdów i wylegitymowała 135 osób w rejonie centrum handlowego. Nałożono mandaty na łączną kwotę prawie 40 tysięcy złotych. Zatrzymano też 28 dowodów rejestracyjnych różnych pojazdów, głównie za niedozwolone modyfikacje – tzw. tuning – oraz za ich stan techniczny.