Droga krajowa nr 94 ponownie otwarta po tragicznym wypadku między Wrocławiem a Środą Śląską

Po kilkugodzinnej przerwie, droga krajowa nr 94, łącząca Wrocław ze Środą Śląską, została ponownie uruchomiona dla ruchu drogowego. Utrudnienia były wynikiem poważnego wypadku, który miał miejsce wcześniej tego dnia. W miejscowości Źródła, samochód osobowy zderzył się z ciężarowym busem, co skutkowało śmiercią dwóch osób.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowali, że droga została całkowicie odblokowana o 14:19. Od tego momentu, droga krajowa nr 94 jest znowu dostępna dla wszystkich użytkowników drogi na odcinku między Wrocławiem a Środą Śląską.

Wypadku między pojazdem osobowym a ciężarowym busem doszło o 8:44 rano. Niestety, w wyniku tego tragicznego zdarzenia dwie osoby straciły życie. Policja musiała wytyczyć objazdy, aby umożliwić przepływ ruchu podczas blokady drogi.

Przedstawiciele GDDKiA donieśli również o zakończeniu utrudnień na drodze krajowej nr 35 pomiędzy Wrocławiem a Świdnicą. Tam, o godzinie 4:18 rano, doszło do kolejnego wypadku – samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, co skończyło się tragicznie dla jednej osoby, która nie przeżyła tego zdarzenia.