Powieść o życiu nastolatki

Życie nastolatków nie jest łatwe i wiedzą o tym doskonale wszyscy. Wszyscy młodzi ludzie muszą się zmierzyć z buzującymi emocjami oraz stanem zakochania w kimś, kto niekoniecznie odwzajemnia nasze uczucia. Zawody miłosne są czymś zupełnie normalnym i trzeba się do nich przyzwyczaić.

Fabuła książki

Książka „Do wszystkich chłopców których kochałam” Jenny Han opowiada głównie o perypetiach uczuciowych, ale również rodzinnych relacjach oraz siostrzanej miłości. Główną bohaterką jest szesnastoletnia pół-Amerykanka, pół-Koreanka Lara Jean. Jej mama nie żyje, więc ona i starsza siostra Margot są wychowywane przez ojca. To właśnie Margot jest głównie odpowiedzialne za dom oraz samopoczucie domowników. Nadchodzi jednak moment, kiedy Margot musi wyjechać do Szkocji na studia. Podejmuje decyzję o zerwaniu z Joshem, czyli swoim chłopakiem. Można śmiało powiedzieć, że Josh jest ulubieńcem całej rodzinki. Wyjazd Margot odbija się psychicznie na Larze oraz ojcu. Pewnego dnia Lara sprzątała mieszkanie i okazało się, że jej listy miłosne zniknęły. Mocno się tym przejęła, ponieważ one nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Sytuacja jest o tyle poważna, że jednym z adresatów tych listów był Josh, czyli były chłopak jej rodzonej siostry. „Do wszystkich chłopców, których kochałam” to zabawna i wciągająca opowieść o problemach dojrzewających nastolatków. Jest ona kierowana przede wszystkim do nastolatek, ponieważ jest lekka i napisana prostym językiem. Realia przedstawione w książce mogą się trochę różnić od tego, co mamy okazję obserwować w naszych kraju. Z pewnością jednak można wczuć się w sytuację bohaterów książki. Niektóre sprawy są po prostu uniwersalne i mowa tu o uczuciach, imprezach, kompleksach oraz szkolnych wyzwaniach. Można śmiało powiedzieć, że te kwestie dotyczą wszystkich nastolatków bez wyjątku.

Ekranizacja książki

Dojrzewanie jest to burzliwy okres, na który trzeba się po prostu przygotować. Akcja dzieje się w niewyobrażalnie szybkim tempie, dlatego nikt nie powinien się nudzić podczas czytania. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że powieść doczekała się także ekranizacji. Głównymi bohaterkami filmu są: Lara Jean, Kitty oraz Margot. Są to trzy siostry, które samotnie wychowuje ojciec po śmierci ich matki. Kitty jest najmłodsza, Margot wyjeżdża na studia, a Lara Jean jest dziewczyną, która pisze listy do chłopaków. Łącznie napisała ich pięć, ale nigdy nie zdecydowała się ich wysłać. Lara Jean jest przerażona, gdy dowiaduje się, że ktoś ją uprzedził i wysłał listy za nią. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ jeden list został wysłany do Josha, czyli byłego chłopaka jej siostry. Jest to film o miłości skierowany głównie do nastolatków, jednak starszym widzom również może przypaść do gustu. Susan Johnson jest odpowiedzialna za reżyserię. Na uwagę zasługują także dialogi prowadzone przez bohaterów. Przypominają one klasyczną rozmowę nastolatków, a fabuła jest lekka i dowcipna. Poruszany jest nie tylko problem rywalizacji, ale również zazdrości oraz akceptacji samego siebie.