Problem decyzyjny dotyczący przebiegu autostrady A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) boryka się z wielką trudnością w wyborze odpowiedniego przebiegu dla modernizowanej autostrady A4. Od kilku miesięcy próbują znaleźć najlepsze rozwiązanie, jednak do tej pory nie podjęto żadnej konkretnej decyzji. 29 września miało miejsce kolejne posiedzenie dotyczące tego zagadnienia, niestety bez konkretnych ustaleń.

Nie udostępniono nam żadnej informacji na ten temat po spotkaniu, które odbyło się ostatniego piątku września – powiedziała Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału GDDKiA, która przekazała informacje o planowanym spotkaniu Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) w rozmowie z „Wyborczą”. KOPI to ciało doradcze funkcjonujące przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad, które ma na celu ocenę i zatwierdzenie propozycji inwestycyjnych.

Niestety, mimo naszych starań, nie udało się skontaktować z przedstawicielami GDDKiA w dniu spotkania. Mimo że wiadomo, iż planowane posiedzenie odbyło się, żadna decyzja dotycząca nowego przebiegu modernizowanej autostrady A4 nie została podana do publicznej wiadomości.