Problemy na autostradzie A4: Kolizja i awaria ciężarówki utrudniają ruch

19 września, we wtorkowy poranek około 9:45 doszło do nieprzewidzianego zdarzenia na autostradzie A4. Konkretnie chodzi o odcinek pomiędzy węzłami Bielany Wrocław i Wrocław Wschód, prowadzący w kierunku Zgorzelca. Niemal w południe ciężarówka uległa awarii, co spowodowało poważne utrudnienia w ruchu. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zator na tym odcinku wynosi aż 5 kilometrów.

Niestety to nie koniec problemów dla kierowców podróżujących tą trasą. Ruch jest również utrudniony między węzłami Mikołajowice a Wądroże Wielkie. Tam doszło do kolizji drogowej.

Kierowcy udający się autostradą A4 w okolicach Wrocławia muszą przygotować się na opóźnienia. Na wysokości 161. kilometra, pomiędzy już wspomnianymi węzłami Bielany Wrocław i Wrocław Wschód, samochód ciężarowy uległ awarii. Pojazd ten blokuje część jezdni, wystając z pasa awaryjnego na prawy pas ruchu.

Niecałe 15 minut później, na 103. kilometrze tej samej autostrady (między węzłami Mikołajowice a Wądroże Wielkie), doszło do kolizji. Tam ciężarówka zjechała z drogi, uniemożliwiając przejazd prawym pasem. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.