Problemy z uzyskaniem paszportu we Wrocławiu. Problemu nie widzą tylko urzędnicy!

O tym, że Dolnośląski Urząd Wojewódzki ma problem z przeprowadzeniem procedury paszportowej wie każdy, kto chociaż raz musiał załatwić tam sprawę. Problem pojawia się już w momencie konieczności pobrania odpowiedniego bileciku. A potem jest już tylko gorzej.

Chcąc wyrobić albo wymienić paszport, niezbędnym jest albo pobrać bilecik z automatu kolejkowego, który wydaje je w danym dniu, albo zarejestrować się przez Internet. Problem w tej drugiej opcji jest taki, że zwykle nie można tam trafić na wolne miejsca. Z automatem kolejkowym, że wydaje ograniczoną ilość bilecików.

Jeżeli mieszkaniec Wrocławia chce wyrobić paszport, przede wszystkim musi zdobyć bilet, co nie jest takie łatwe, bo chętnych jest sporo. Następnie stoi w kolejce do okienka. Urzędników przyjmujących petentów jest jednak o wiele za mało i wizyta w Wydziale Paszportowym zamienia się w stanie w kolejce na cały dzień.

Mieszkańcy Wrocławia coraz cześciej jeżdżą do sąsiednich miast, takich jak Legnica, aby załatwić sprawy szybciej i sprawniej niż w swoim rodzinnym mieście. Urząd Wojewódzki zapytany o problem, odpowiedział, że monitoruje tę sytuację na bieżąco.