Przebudowa drogi krajowej nr 18: z Wrocławia do Berlina autostradą już tej jesieni

Prace związane z renowacją ostatnich odcinków drogi krajowej numer 18, przebiegającej przez tereny województw dolnośląskiego i lubuskiego, są na etapie końcowym. W efekcie owej przebudowy, jesienią obecnej roku droga ta zmieni się w autostradę A18, umożliwiając szybsze połączenie między Wrocławiem a Berlinem.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, informacje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) sugerują, że 16 października jest datą, kiedy można spodziewać się oddania autostrady A-18 do użytku.

W tym momencie na finiszowym etapie są prace przy remoncie pozostałych odcinków. Zielonogórski Oddział GDDKiA przewiduje, iż dwa z nich zostaną uruchomione już we wrześniu: jeden od mostu granicznego do węzła Olszyna, drugi od węzła Iłowa do granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego.

„Pozostaje jeszcze jeden fragment do ukończenia – odcinek czwarty, łączący granicę województw dolnośląskiego i lubuskiego do węzła w Golnicach. Zgodnie z planem, pracownicy oddadzą go do użytku najpóźniej do 16 października. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem, co pozwala przypuszczać, że termin ten zostanie dotrzymany” – podaje Gazeta Wrocławska.