Wrocław – ukryty klejnot Europy według chorwackiej telewizji

Chorwacki portal telewizyjny N1 opisał Wrocław jako miejsce, które ciągle nie zostało w pełni odkryte na mapie Europejskich atrakcji. Mimo to, zachwyca swymi atutami: zniewalającą architekturą, przystępnymi cenami, smacznymi potrawami oraz wieloma atrakcjami. Wszystko to sprawia, że miasto położone na południu Polski jest wymarzonym miejscem do odwiedzenia.

Robert Daczeszin, podróżnik cytowany w artykule, podkreśla swoją fascynację Wrocławiem stwierdzeniem: „Wybrałem wiele europejskich miast na swoje podróże i muszę przyznać, że Wrocław jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych”. Zauważa również, że miasto często jest pomijane przez turystów badających uroki Starego Kontynentu i Polski.

Portal N1 zwraca uwagę na bogactwo naturalne miasta: „Wrocław przyciąga aż 12 rzek i dopływów. Posiada też 21 wysp i więcej niż 300 mostów. Przyjemna atmosfera miasta oraz przystępne ceny tworzą idealne warunki do życia, co sprawia, że Wrocław jest jednym z ulubionych miast w Polsce, a być może nawet w całym regionie”

Chorwacka telewizja podkreśla jednocześnie piękno Starego Miasta we Wrocławiu, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Szczególnym podziwem cieszy się ratusz ze swoim niezwykłym zegarem oraz katedra, z której rozpościera się niesamowity widok. Spacerując po mieście można również spotkać setki niewielkich, ale niezwykle urokliwych mieszkańców – krasnale.