Przegląd techniczny fontann we Wrocławiu przed nadejściem zimy

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu podjął decyzję o przeprowadzeniu przeglądu technicznego dziewięciu fontann miejskich. Celem tego działania jest przygotowanie tych elementów miejskiego pejzażu do nadchodzącego sezonu zimowego.

Prace mają rozpocząć się w listopadzie i obejmą różnego rodzaju czynności konserwacyjne. Głównym zadaniem specjalistów będzie usunięcie wszelkich ewentualnych awarii i zanieczyszczeń, które mogły pojawić się podczas eksploatacji fontann. Do zadań związanych z przygotowaniem do zimy należeć będzie również gruntowne sprzątanie otoczenia każdej fontanny – usuwanie śmieci i wszelkiego typu zabrudzeń, jak również plewienie chwastów porastających schody i tarasy. Dodatkowo, baseny fontann zostaną oczyszczone ze śmieci, a misa i wszystkie elementy kamienne będą dokładnie wyczyszczone.

Część prac będzie jednak przeprowadzona dopiero na wiosnę, w marcu 2024 roku. Wtedy to nastąpi montaż pomp oraz kontrola stanu urządzeń elektrycznych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania fontann. W wybranych obiektach pojawią się również nowe elementy estetyczne, takie jak systemy iluminacji.