Wybuch pożaru we wrocławskim mieszkaniu spowodowany przez hulajnogę elektryczną

Informację o wybuchu pożaru w budynku mieszkalnym przy ulicy Czarnieckiego we Wrocławiu otrzymaliśmy około godziny 4.54. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policyjny, który jako pierwszy dotarł na miejscu i zajął się ewakuacją lokatorów. Według wstępnych ustaleń, źródłem ognia była prawdopodobnie hulajnoga elektryczna – przekazała starsza aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu do PAP.

Płomienie wykryto krótko przed piątą ranem na ulicy Czarnieckiego we Wrocławiu. Pierwszy na miejscu pojawił się patrol policji, który bezpośrednio zaangażował się w działania ratownicze i pomógł mieszkańcom opuścić zagrożony budynek.

„Wszystko wskazuje na to, że ogień powstał od hulajnogi elektrycznej, jednak potwierdzenia tego faktu musi dokonać biegły. Dwa z mieszkań w budynku zostały niemal całkowicie zniszczone przez pożar. Ewakuacja dotyczyła 15 osób” – powiedziała PAP starsza aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jak dodatkowo podkreśliła Aleksandra Freus, pomimo dramatycznej sytuacji, nikt nie doznał obrażeń. Jednak na wszelki wypadek 70-letni mężczyzna, który zgłosił pożar, został przewieziony do szpitala.