Przeszczep włosów – jak wygląda i kiedy z niego skorzystać?

Wypadające i słabe włosy to zmartwienie wielu osób, w dodatku powodujące wiele problemów na tle postrzegania samego siebie. Jak sobie z tym radzić i które metody są skuteczne? Na czym polega przeszczep włosów i komu jest polecany?

1. Kto może skorzystać z przeszczepu włosów?

2. Na czym polega przeszczep włosów FUE?

3. Przeszczep włosów Wrocław – gdzie szukać specjalistów?

4. O czym pamiętać gdy chcemy skorzystać z procedury przeszczepu włosów?

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów?

Chociaż nie mówi się o tym na co dzień, problem nadmiernego wypadania włosów jest bardzo powszechny w społeczeństwie – szacuje się, że zmaga się z nim blisko 70% mężczyzn i około 40% kobiet. Słabe, wypadające i nieatrakcyjnie wypadające włosy to zwykle poważny problem, ponieważ ich stan wpływa na naszą ogólną prezencję, a w takim stanie zwykle obniżają one naszą pewność siebie czy poczucie atrakcyjności. Największy problem mają jednocześnie osoby, których wypadanie włosów dopada w stosunkowo młodym wieku, na przykład w wyniku choroby.

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić od razu po tym, jak zauważymy pierwsze problemy, jest wizyta u trychologa. Istnieje szansa, że dzięki odpowiednio szybkiej reakcji do odzyskania dawnej fryzury wystarczą nam specjalnie dobrane kosmetyki i zabiegi nieinwazyjne. Jeżeli jednak wypadanie włosów jest bardzo silne i odporne na wszelkie próby naprawy tego stanu, ostatnią szansą będzie przeszczep włosów. Jest to zabieg, z którego może skorzystać praktycznie każdy. Tak długo, jak nie chorujemy na cukrzycę, choroby zapalne skóry, ani nie mamy problemów z ciśnieniem lub krzepliwością krwi, jest to zabieg w pełni bezpieczny i bardzo skuteczny.

Na czym polega przeszczep włosów FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE należy do najbardziej nieinwazyjnych zabiegów tego typu. Do jego wykonania lekarz nie potrzebuje skalpela, w związku z czym nie musimy obawiać się o powstanie blizn. Cała procedura polega na przeniesieniu mieszków włosowych w grupkach nie większych niż 5 sztuk z miejsc, w których nasze włosy rosną normalnie w te rejony głowy, które zostały dotknięte problemem wypadania. Narzędzie niezbędne do nacięcia skóry celem wydobycia mieszków jest bardzo precyzyjne, co pozwala na wydobycie ich bez pozostawiania blizn. Przeszczep włosów z Wrocławia to idealna opcja dla osób, które chcą wykonać procedurę w kraju i jednocześnie oczekują najlepszych możliwych efektów.

Przeszczep włosów Wrocław – gdzie szukać specjalistów?

Jeżeli planujemy skorzystać z transplantacji włosów, powinniśmy najpierw upewnić się, że żadna inna metoda nie będzie dla nas lepszym rozwiązaniem. Czasem, jeżeli wcześnie wykryjemy problem ze słabnącymi włosami, możemy osiągnąć dobre wyniki bez żadnych zabiegów inwazyjnych. Gdy jednak nie ma innej skutecznej opcji i jednocześnie chcemy, aby wykonano zabieg najlepiej jak to możliwe, poświęćmy czas na znalezienie odpowiedniego lekarza. Poszukiwania porady medycznej przy przeszczepie włosów warto poszukać w dobrych centrach medycyny estetycznej, jak i u trychologa, który często będzie w stanie nam podpowiedzieć, gdzie zadzwonić czy umówić wizytę.

O czym pamiętać gdy chcemy skorzystać z procedury przeszczepu włosów?

Decydując się na przeszczep włosów musimy pamiętać, że mimo wszystko jest to metoda inwazyjna i nie wolno nam lekceważyć porady lekarza co do tego, czy jest nam on potrzebny – a jeżeli tak, to jakie warunki musimy spełnić, by była ona dla nas bezpieczna. Zwróćmy też uwagę na to, kto go przeprowadzi i jaką opiekę będziemy mieć już po transplantacji.