Przystosowanie Wrocławskiej Komunikacji Miejskiej na Wszystkich Świętych

Od początków tego tygodnia, mieszkańcy Wrocławia korzystają z dodatkowych środków transportu publicznego. Zostały one wprowadzone w celu zapewnienia możliwości wygodnego dojazdu do miejskich cmentarzy na dzień Wszystkich Świętych. Wyjątkowo, w trakcie tego dnia, możliwy jest dojazd tramwajem na Cmentarz Osobowicki dzięki otwarciu torowiska przy remontowanym placu Staszica.

Mieszkańcy miasta są zadowoleni z tych zmian, co potwierdzają w rozmowach z Radiem Wrocław: „Nie mam żadnych zastrzeżeń. Dobrze zorganizowany transport, częste kursy i brak opóźnień”. Pasażerowie specjalnych linii tramwajowych docierających do miejskich nekropolii podkreślają, że podróż przebiega sprawnie i bez problemów, a liczba dostępnych kursów jest wystarczająca.

Na trasach do cmentarza funkcjonuje sześć specjalistycznych linii tramwajowych, oznaczonych numerami od E1 do E3 oraz E5, E8 i E9. Są one dostępne średnio co 10 minut i umożliwiają dojazd do cmentarza z takich dzielnic jak Oporów, Krzyki, Sępolno, Gaj i Biskupin.

W systemie transportowym funkcjonują także autobusy. Pasażerowie mogą skorzystać z linii numer 301, 335 oraz 336. Należy jednak zwrócić uwagę, że wraz ze wzrostem ruchu na drogach, mogą pojawić się różne utrudnienia.