Remont na placu Społecznym we Wrocławiu. Możliwe utrudnienia w ruchu.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zaplanował remont jezdni między ulicą Kujawską, a Krasińskiego. Nawierzchnia była już poniszczona, powybrzuszana i zapadnięta.  Prace będą opierały się na zerwaniu starej nawierzchni oraz ułożenie nowych warstw asfaltu. Naprawa będzie dotyczyła jezdni między mostem Grunwaldzkim a ulicą Krasińskiego oraz po przeciwnym pasie ruchu do przejazdu przez torowisko.  

Jak będzie wyglądał remont?  

Ulica nie zostanie zamknięta, a prace będą odbywały się etapami, w celu zminimalizowania utrudnień w ruchu. Z trzech pasów ruchu zamykany będzie tylko jeden, a dwa pozostałe zostaną przejezdne. Harmonogram mówi, że prace będą się przesuwały od prawej krawędzi, przez środek, aż do lewej. Nie zapomniano także o uwzględnieniu pieszych i rowerzystów. W tym czasie będą mogli korzystać z przejścia podziemnego. Prace nie powinny trwać dłużej niż cztery tygodnie. Przewidywany termin zakończenia naprawy to 15 grudnia.  

Starą nawierzchnię zastąpi beton asfaltowy. Nowa nawierzchnia ma na celu zwiększenie nie tylko komfortu jazdy, ale także odporności na uszkodzenia. Nowy asfalt nie przepuszcza wilgoci oraz opadów, tym samym nie powodując ubytków zimą.  

Aktualnie trwają prace przygotowawcze tj. korekta krawężników, aby w sobotę 13 listopada rozpocząć naprawę. 15 listopada rozpocznie się zrywanie nawierzchni przy użyciu frezarek.  

Cały remont wykona firma PW Service. Koszt wszelkich prac remontowych to 1 mln złotych.