Remont na Świdnickiej. Ważne zmiany w ruchu

Od 24 września trwa remont torów tramwajowych na ul. Świdnickiej. Wprowadzono ważne zmiany zarówno w rozkładach jazdy tramwajów, jak i samochodów. 

Na kierowców czekają trudne tygodnie. Z powodu remontu na ul. Świdnickiej, kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami w ruchu. Modernizowane jest torowisko na odcinku od ul. Podwale do ul. Piłsudskiego. Remontu doczeka się też rozjazd na ul. Świdnickiej. Prace potrwają od 6 do 8 tygodni.

Kierowcy muszą być zatem cierpliwi i starać się omijać centrum. W innym wypadku może dojść do olbrzymich korków, a nawet kolizji.

Ważne zmiany czekają również pasażerów miejskiej komunikacji. Prace na torowisku oznaczają zmiany w rozkładach jazdy. Będą dotyczyć 6 linii tramwajowych (6,7,17,20,70 i 74).

Zmiany w rozkładzie linii tramwajowych

  • Linia 6 i 7: objazd od ul. Krupniczej przez Sądową, pl. Legionów i ul. Piłsudskiego do ul. Powstańców Śląskich. Kierunek „Krzyki” lub „Klecina ” – kurs z pominięciem przystanku „Renoma”. Kierunek „Kromera” lub „Poświętne” – kurs z pominięciem przystanków: „Renoma”, „Opera”, „Świdnicka” (Dom Europy).
  • Linia 17: objazd w obu kierunkach w kierunku ul. Powstańców Śląskich, przez ul. Piłsudskiego i Kołłątaja do ul. Piotra Skargi.
  • Linia 20: objazd w obu kierunkach w kierunku ul. Powstańców Śląskich, przez ul. Piłsudskiego i pl. Legionów do pl. Orląt Lwowskich
  • Linia 70: kurs relacji Osobowice – Park Południowy – Osobowice. Objazd od ul. Piłsudskiego przez Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego
  • Linia 74: kurs relacji Osobowice – Krzyki – Osobowice, od przystanku FAT, objazd przez al. Hellera i ul. Powstańców Śląskich do pętli „Krzyki”

Informacje dla kierowców

  • Na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Świdnickiej nie będzie można pojechać prosto w kierunku placu Legionów tylko wyznaczonym objazdem przez: ul. Świdnicką, pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów
  • Na skrzyżowaniu Świdnickiej i Podwala środkowy pas, z którego można była skręcić w lewo, będzie nakazywał jazdę na wprost (zalecany objazd przez: ul. Podwale, Muzealną, Kościuszki do pl. Kościuszki)
  • W rejonie pl. Kościuszki sygnalizacja świetlna będzie pulsowała w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane będą wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa.