Rok 2024: Prezydent Wrocławia przekazuje Śląskowi Wrocław rekordowe środki z miejskiego budżetu

W styczniu 2024 roku, konkretnie 4. dnia tego miesiąca, miało miejsce istotne wydarzenie w historii finansowania sportu we Wrocławiu. Prezydent miasta podjął decyzje o wyasygnowaniu niebagatelnej sumy 15 milionów złotych na rzecz Śląska Wrocław z miejskiego budżetu na ten rok.

Za wykonanie tego aktu administracyjnego odpowiadał Jakub Mazur, pełniący funkcję wiceprezydenta Wrocławia. Przekazane pieniądze mają być przeznaczone na zasilenie kapitału zakładowego klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. Rozporządzenie to weszło w życie w dniu podpisania, co obligowało miejskiego skarbnika do natychmiastowego wykonania przelewu na określoną wcześniej, gigantyczną kwotę.

Niemniej jednak, to nie koniec finansowego wsparcia dla Śląska w 2024 roku ze strony miasta. Maria Michułka, stojąca na czele Biura Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miejskim Wrocławia, ujawniła, że ogólna pula pieniędzy zarezerwowanych dla Śląska Wrocław w budżecie na bieżący rok wynosi 21 milionów złotych. Fundusze te mają zostać wykorzystane na tworzenie i utrzymanie struktur zespołów piłkarskich, w tym Akademii Piłkarskiej Śląska, jak również na codzienną obsługę infrastruktury sportowej, konserwację obiektów meczowych, treningowych, administracyjnych oraz biurowych.