Wymiana zwrotnic tramwajowych we Wrocławiu wpłynie na zmiany tras linii tramwajowych

W nadchodzącą sobotę, 13 stycznia, wrocławskie MPK planuje rozpocząć prace modernizacyjne dotyczące torowiska tramwajowego. Zostaną one przeprowadzone na odcinku od Hali Targowej do placu Bema. Przewiduje się, że cały proces związany z demontażem starych i instalacją dwóch nowych zwrotnic najazdowych, a także z wymianą napędów nastawczych, potrwa zgodnie z zapowiedziami dwa tygodnie. W tym czasie pasażerowie muszą być przygotowani na zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych spowoduje zmiany w trasach kilku linii tramwajowych. Dotyczyć to będzie linii numer 8, 9, 11, 17 oraz 23, które przejeżdżają przez wspomniany odcinek torowiska. Zmienione trasy obowiązywać będą na czas trwania prac.

Na skutek tych działań, tramwaje kursujące na liniach 8 i 17 w kierunku Karłowic lub przystanku „8 Maja” zostaną tymczasowo przekierowane. Trasa objazdu poprowadzi od placu Dominikańskiego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego aż do ulicy Sienkiewicza.

Podobne zmiany czekają pasażerów linii 9, 11 oraz 23 jadących w kierunku Kromera, pętli „Kowale” lub przystanku „8 Maja”. Trasa objazdowa dla tych linii będzie prowadziła od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki oraz ulicę Drobnera, kończąc trasę na placu Bema.