Jak ubrać się jesienią na rower?

Rowerowa jesień – w co się ubrać w chłodniejsze dni? Część 2 (Akcesoria, widoczność)

W pierwszej części artykułu na temat jesiennego ubioru rowerzysty opisaliśmy pokrótce, jaką odzież wybrać podczas rowerowych eskapad jesienną porą. Zobacz dalszą część poradnika wrocławskiego rowerzysty.

Ochrona szyi, głowy i rąk – podstawa w chłodne dni

Trzeba wiedzieć, że w chłodne dni to przez dłonie i głowę ucieka najwięcej ciepła z naszego organizmu. Także szyja jest miejscem, które trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed chłodem. Warto zastosować akcesoria dedykowane na rower. Są nieco inaczej skonstruowane w porównaniu z odzieżą sportową przeznaczoną na przykład do biegania. Poruszając się na rowerze często osiągamy duże prędkości, co w połączeniu z chłodnym wiatrem może powodować mocną utratę ciepła.

Wybierając czapkę rowerową warto przymierzyć ją razem z posiadanym kaskiem – aby dobrze ze sobą współgrały i były wygodne.

Specjalne rękawiczki rowerowe poza ochroną przed chłodem pozwolą na poprawę komfortu. Warto wybrać wariant umożliwiający obsługę ekranu dotykowego.

Widoczność rowerzysty

Widoczność na drodze w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo rowerzysty. Poza oświetleniem roweru, którego warto używać także w dzień, szczególnie jesienią i zimą, gdy jest mało słońca i pochmurno.

Odzież stosowana podczas jazdy na rowerze przeważnie posiada elementy odblaskowe. Są bardzo ważne, znacznie poprawiają widoczność rowerzysty z dużych odległości. Największą wagę należy przyłożyć do poruszających się elementów garderoby kolarza – butów, skarpetek i nogawek spodni. To one ruszają się w trakcie pedałowania.

Gdzie we Wrocławiu można wybrać się na jesienną przejażdżkę rowerową?

Wrocław i jego okolice oferują wiele zróżnicowanych tras rowerowych. Jesienią i zimą warto wybierać takie, które biegną w dużej mierze ścieżkami rowerowymi. Poruszanie się drogami dla samochodów może być złym rozwiązaniem, szczególnie gdy nawierzchnia jest mokra i pokryta kałużami. eń