Piesza pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy

Ruszyła piesza pielgrzymka do Trzebnicy

42. Piesza Pielgrzymka Wrocławka wyruszyła dziś spod Katedry na Ostrowie Tumskim. Pielgrzymi zebrali się o godzinie szóstej rano i udali się w kierunku celu.

Na dobry początek – nabożeństwo w Katedrze

To właśnie wrocławska Katedra św. Jana Chrzciciela była miejscem, w którym kilkudziesięciu uczestników spotkało się na krótkim nabożeństwie. Mszę Świętą odprawił ksiądz Wachowiak. Celem pielgrzymki – jak co roku – jest odwiedzenie grobu Świętej Jadwigi, który znajduje się w Trzebnicy.

To już 42 takie wydarzenie zorganizowane przez Wrocławian. Cała trasa powinna zająć uczestnikom niecałe dziesięć godzin. Na zakończenie Pielgrzymki biskup Adam Wodarczyk odprawi nabożeństwo w Trzebnicy.

Kim jest Święta Jadwiga Śląska?

Jadwiga Śląska jest świętą uznawaną przez Kościół Katolicki. Zmarła w Trzebnicy w 1243 roku i to jej grób jest do dziś celem pielgrzymek wiernych.

Była żoną Henryka Brodatego. Została uznana za świętą już w 1267 roku. Miała siódemkę dzieci, w tym piastowskiego księcia – Henryka II Pobożnego. trzebnicy

Św. Jadwiga Śląska jest patronką między innymi Polski, Śląskich Piastów, Wrocławia, Trzebnicy oraz Berlina. Jej atrybutami są trzymany w ręce but, krzyż, figura Matki Boskiej i makieta kościoła trzymana w rękach.