Wydarzenia we Wrocławiu

Co ciekawego dzieje się we Wrocławiu w najbliższy weekend?

Jak co weekend w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Zobacz, gdzie warto się udać w sobotę i niedzielę.

Słowiański Piknik

Niedaleko Wrocławia, w znajdującej się w okolicy Gór Sowich miejscowości Kamienna w sobotę można wziąć udział w Słowiańskim Pikniku.

W ramach wydarzenia można zobaczyć rekonstrukcje dawnych strojów, poznać zwyczaje prastarych Słowian. Przygotowano także kilka atrakcji dla uczestników – między innymi strzelanie z łuku. Chcąc wrócić do domu z pamiątką warto skorzystać z jednego z rozstawionych sklepików. Można tam będzie zakupić lokalne produkty, rzemiosło i książki.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 12.

Wrocławska Fontanna Multimedialna na Pergoli

Zbliżający się weekend 16-17 października będzie ostatnią w tym roku okazją do zobaczenia pokazu wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

Pokaz jest ciekawym wydarzeniem artystycznym – to połączenie muzyki i świateł ze wspaniałymi formami wodnymi. Ostatni w tym roku pokaz rozpocznie się punktualnie o godzinie dwudziestej.

Dobry czas na adopcję psa lub kota – Dni Otwarte w Ekostraży

W niedzielę 17 października Ekostraż, której siedziba zlokalizowana jest przy ulicy Miłoszyckiej, zaprasza na Dni Otwarte. To dobra okazja, żeby odwiedzić psy i koty czekające na nowy dom.

Wielka Wrocławska Potańcówka

W sobotę w godzinach 18 do 22 zainteresowane osoby mogą wziąć udział w dość nietypowym wydarzeniu. Na placu Wolności zorganizowana zostanie naprawdę duża impreza. Już piąty raz organizatorzy zapraszają na Wielką Wrocławską Potańcówkę.

To ostatnia taka okazja w tym roku. Można się poruszać i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Koncerty w ramach festiwalu Bass and Beat

Od dzisiaj do niedzieli we Wrocławiu fani muzyki elektronicznej mogą udać się na jeden z ośmiu koncertów. Festiwal Bass And Beat ma miejsce w kilku wrocławskich klubach, a wykonawcami będą artyści z Polski, Norwegii oraz Stanów Zjednoczonych.

Bilety oraz harmonogram można znaleźć na stronie internetowej.

Gonitwy na Partynicach

Na torze wyścigów konnych zlokalizowanych na Partynicach w najbliższy weekend odbędą się zawody Crystal Cup. Wrocławianie zobaczą niemal 70 koni, które wystartują w wielu konkurencjach. Impreza odbędzie się w godzinach 11:30-16:30.

Warto wspomnieć, że na stałe na torze wyścigów konnych zlokalizowane są ciekawe atrakcje dla dzieci. To między innymi Konikowo – plac zabaw nawiązujący tematycznie do koni, a także park linowy.