Sky Tower z nowym właścicielem

Znany każdemu mieszkańcowi Wrocławia Sky Tower zmienił właśnie swojego właściciela. Większość udziałów nieruchomości została sprzedana za kwotę 84 milionów euro.

Sky Tower to kompleks mieszkalny, usługowy i biurowy. Jednocześnie również najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Liczy on 51 pięter i 212 metrów wysokości. Na jego powierzchni znajduje się 236 apartamentów, galeria handlowa oraz liczne przestrzenie biurowe. Budowa budynku rozpoczęła się w 2007 roku, a do użytku został oddany w 2013.

Dotychczas właścicielem większości udziałów (ok. 80%) Sky Tower była polska spółka Develia. Firma ta odkupiła udziały w 2017 roku od biznesmena Leszka Czarneckiego za niemal pół miliarda złotych. Nowy właściciel to spółka Olimp Investment. Należy ona do międzynarodowego funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group.

Finalizacja transakcji przewidziana jest na koniec 2021 roku. Do tego czasu spółka musi spełnić jeszcze kilka warunków, między innymi dotyczących uzyskania pisma odnośnie spłaty kredytu od banku finansującego Sky Tower czy polisy ubezpieczeniowej w zakresie zwrotu VAT. Nowy właściciel planuje skupić się na kolejnych inwestycjach mieszkaniowych.